Porady dotyczące randek online

Jaki jest najpopularniejszy portal randkowy w Polsce?

Portale randkowe stały się najchętniej wybieranymi miejscami w Internecie przez osoby, które chcą szybko i wygodnie poznać swoją drugą połówkę. Najpopularniejsze portale randkowe w Polsce zdołały przekonać do siebie miliony Polaków, którzy chętnie zakładają na nich swoje konta w nadziei na znalezienie miłości.

Czym charakteryzują się najpopularniejsze serwisy z randkami online i jaki jest najpopularniejszy portal randkowy w Polsce? Dowiesz się tego w tym artykule.

Portale randkowe zmieniły sposób, w jaki poszukujemy miłości

Portale randkowe szturmem podbiły serca Polaków, którzy szybko przekonali się to tego innowacyjnego sposobu poszukiwania miłości. Serwisy randkowe pomogły też w rozwiązaniu odwiecznego problemu towarzyszącego osobom nieśmiałym lub takim, które nie mają okazji poznawania nowych osób. Teraz wystarczy tylko jedno kliknięcie, aby wyrazić zainteresowanie jakimś kontem randkowym, polubić zdjęcie lub wysłać wiadomość.

Portale randkowe sprawiły, że nie liczy się już czas ani miejsce. Miłości można szukać o dowolnej porze dnia i nocy, a dzięki nowym technologiom, takim jak kamerki online, można lepiej poznać się bez wychodzenia z domu.

Badoo to najpopularniejszy portal randkowy w Polsce

badoo screenshot

W grudniu 2021 roku, według analizy Media Panel, portal randkowy Badoo odwiedziło prawie 3,6 mln użytkowników w Polsce. To wynik, który zdeklasował pozostałe serwisy z randkami online, w tym popularnego Tindera (2,3 mln użytkowników) i Sympatię (2 mln użytkowników).

Badoo to portal randkowy, na którym swoje konto może zarejestrować każdy, kto chce poznać kogoś nowego – prawdziwą miłość, partnera lub partnerkę do stałego związku, lub osobę do szybkiej i niezobowiązującej randki. Portal Badoo stawia na uczciwe relacje i prezentowanie się w taki sposób, aby nie udawać kogoś, kim się nie jest.

Zaletą Badoo jest wygodna w użyciu aplikacja mobilna, wiele opcji dostępnych zupełnie za darmo oraz spora baza zarejestrowanych kont. Rejestracja w Badoo jest prosta i szybka, a co więcej, portal daje możliwość połączenia swojego konta z kontem w popularnych mediach społecznościowych.

W Badoo można poznawać nowe osoby na wiele sposobów – najpopularniejszymi funkcjami są „chybił-trafił” oraz „dopasowania”, które polega na łączeniu ze sobą w pary osób, które wcześniej polajkowały swoje zdjęcia. Kolejnym przydatnym narzędziem jest możliwość wyszukiwania samotnych osób znajdujących się w najbliższej okolicy.

Drugie miejsce pod względem popularności – Tinder

Tinder jest na rynku nieco krócej niż Badoo, jednak oferuje wiele podobnych funkcji co najpopularniejszy portal randkowy w Polsce. Na początku Tinder skupiał wokół siebie społeczność nastawioną na szybkie i niezobowiązujące randki. Dopiero z czasem zaczęły z niego korzystać także te osoby, które poszukują prawdziwej miłości.

Najpopularniejszą funkcją Tindera jest możliwość poszukiwania dopasowań na podstawie przesuwania zdjęć – w prawo lub w lewo. Słynne „It’s a match” stało się wręcz synonimem internetowego łączenia w pary. Chociaż Tinder ma droższy program subskrypcyjny niż Badoo, wiele funkcji dostępnych jest za darmo, chociaż z ograniczeniami.

Za dodatkową opłatą można poprawić widoczność swojego profilu, przyznawać Super Lajki oraz przeglądać więcej kont innych użytkowników. Charakterystyczną cechą Tindera jest skupienie się na wyglądzie innych użytkowników – więcej informacji o tym, czy dopasowanie rzeczywiście jest trafne, można uzyskać dopiero po rozmowie z wybranymi profilami. Więcej o funkcjach Tindera dowiesz się z naszej recenzji.

Trzecią pozycję zajmuje stara, dobra Sympatia

Sympatia screenshot

Sympatia to portal randkowy z najdłuższą historią na polskim rynku. Serwis przez lata zmieniał się i dopasowywał swoją ofertę do aktualnych realiów. Z pewnością może pochwalić się dużą skutecznością – do dzisiaj za pośrednictwem Sympatii poznało się tysiące par.

Sympatia pomaga nie tylko w poszukiwaniu miłości, ale także w poszerzaniu grona swoich znajomych i przyjaciół poprzez przyjemne spędzanie czasu online. Sympatia wyróżnia się też przystępnym planem abonamentowym i szybką rejestracją. Szerszy opis dostępnych funkcji portalu znajdziesz w naszej recenzji serwisu Sympatia.

Inne popularne portale randkowe w Polsce

Czwarte i piąte miejsce w rankingu najpopularniejszych portali i aplikacji randkowych w Polsce zajmują Erodate oraz Grindr.

Erodate to erotyczny portal randkowy, w którym konta zakładają osoby poszukujące niezobowiązującej randki na jedną noc. Wszystkie kobiety mogą korzystać z Erodate za darmo, jednak udział płci jest dość porównywalny. W przypadku Erodate liczy się wygląd oraz pierwsze wrażenie. Nikt nie liczy tu na znalezienie prawdziwej miłości czy budowanie stałego związku. Erodate dba o bezpieczeństwo i prywatność swoich użytkowników. Więcej o Erodate dowiedz się z naszej recenzji.

Grindr to aplikacja randkowa dla osób utożsamiających się ze społecznością LGBTQ+. Ułatwia znajdowanie partnerów do niezobowiązującego spotkania, którzy znajdują się w okolicy. W tworzeniu dopasowań wykorzystuje funkcję lokalizacji w telefonie. Grindr kładzie duży nacisk na zapewnienie swoim użytkownikom bezpieczeństwa i prywatności. Grindr jest dostępny wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dowiedz się więcej o Grindr.

Dlaczego niektóre portale randkowe są bardziej popularne niż inne?

W Polsce nie brakuje portali randkowych, jednak nie wszystkie z nich mogą pochwalić się jednakowym zaufaniem użytkowników. Prym wiodą te najlepsze, które spełniają wszystkie kryteria osób poszukujących miłości. Oto cechy najlepszych portali randkowych w Polsce:


  • dużo aktywnych kont użytkowników – im więcej zarejestrowanych kont w danym portalu randkowym, tym większa szansa na to, że zdobędzie ono zainteresowanie nowych użytkowników. W końcu statystyki nie kłamią – duża liczba osób poszukujących miłości zwiększa szansę na jej znalezienie. Najpopularniejsze portale randkowe w Polsce charakteryzują się też dużym współczynnikiem aktywności swoich użytkowników, którzy regularnie logują się na swoje konto i szybko odpowiadają na przesłane im zaczepki i wiadomości.

 

  • świetne opinie – nic tak nie przyciąga do portali randkowych i nie wpływa na ich popularność, jak doskonałe opinie innych użytkowników. Każdemu serwisowi z randkami mogą zdarzyć się potknięcia, jednak z łatwością można przekonać się, że te najpopularniejsze są najchętniej polecane przez dotychczasowych użytkowników i mogą pochwalić się sukcesem w łączeniu ze sobą par.

 

  • przystępna cena – w dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości, że portale randkowe to nie instytucje charytatywne i chcą w jakiś sposób zarabiać pieniądze. Czasami oferują większość swoich usług za darmo, innym razem wymagają opłaty regularnego abonamentu, aby aktywować większość usług. Najpopularniejsze portale randkowe to te, które posiadają uczciwy stosunek dostępnych funkcji do kwot subskrypcji oraz oferują wiele podstawowych funkcji zupełnie za darmo.

 

  • dodatkowe funkcje – tworzenie dopasowań na podstawie lokalizacji, testy osobowości, kamerki na żywo, randki w ciemno, przesuwanie zdjęć w prawo i w lewo – im bardziej kreatywne funkcje na portalu randkowym, tym większa szansa, że zainteresują one osoby poszukujące jeszcze efektywniejszych i szybszych sposobów na poszukiwanie partnera lub partnerki.

 

  • aplikacje mobilne – obecnie każdy portal randkowy posiada opcję łatwego dostępu przez smartfona, czy to przez aplikację mobilną, czy to przez przeglądarkę. Aplikacje mobilne posiadają nieco więcej funkcji, ponieważ pozwalają na otrzymywanie powiadomień push oraz wykorzystywanie funkcji lokalizacji.

Najpopularniejszy portal randkowy w Polsce – czy warto z niego korzystać?

Wiesz już, jakie portale randkowe cieszą się w Polsce największą popularnością. Korzystając z Badoo, Tindera czy Sympatii teoretycznie masz największą szansę na szybkie poznanie drugiej połówki – wszystko dzięki dużej ilości zarejestrowanych osób z całej Polski oraz przydatnych funkcjach, które pozwalają na błyskawiczne nawiązywanie kontaktu.

Większość najchętniej wybieranych portali randkowych udostępnia sporo narzędzi za darmo, dlatego nie zawsze trzeba wykupić subskrypcję, aby móc poszukiwać drugiej połówki. Jak zawsze, przed założeniem nowego konta na portalu randkowym, przypominamy o zachowaniu podstawowych środków bezpieczeństwa. O tym, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z portali randkowych, piszemy w tym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *