Porady dotyczące randek online

Na jakie portale randkowe trzeba uważać?

Coraz więcej osób umawia się na randki w Internecie, a skutecznie pomagają w tym aplikacje randkowe oraz portale ułatwiające nawiązywanie znajomości. Dzięki nim można szybko poznawać nowe osoby oraz aktywnie poszukiwać swojej drugiej połówki.

Na użytkowników portali randkowych czeka jednak wiele pułapek, o których często się zapomina. Osoby korzystające z portali randkowych muszą więc nie tylko pamiętać o ochronie swoich danych oraz wystrzeganiu się fałszywych kont randkowych. Równie istotny jest pierwszy krok, czyli świadomy wybór bezpiecznej witryny randkowej, która posiada jasny regulamin i nie stosuje nieuczciwych praktyk.

W tym artykule przedstawimy cechy nieuczciwych portali randkowych, na które warto uważać. Nasza wskazówka: jeśli jakakolwiek strona oferująca randki online wzbudzi Twoje podejrzenia, dokładnie przeanalizuj jej recenzje i komentarze innych użytkowników, aby przekonać się, czy masz do czynienia z witryną, której można ufać.

Portale randkowe z niejasnym regulaminem

Wszędzie, gdzie w grę wchodzi przekazywanie swoich danych osobowych (np. podczas zakładania nowego konta), jak i finansowych (podczas opłacania subskrypcji), warto dokładnie przeczytać regulamin danego serwisu. Nie brakuje takich portali randkowych, które nie mają nic do ukrycia i jasno wskazują, w jaki sposób (nie) są wykorzystywane dane ich klientów, jak można usunąć konto czy zażądać zwrotu pieniędzy.

Jeśli masz problemy ze znalezieniem regulaminu danej witryny, nie do końca rozumiesz jego zapisy, a obsługa klienta nie udziela Ci satysfakcjonujących odpowiedzi, powinna od razu zapalić Ci się czerwona lampka. Jeszcze przed założeniem tu nowego konta przeanalizuj wszystkie za i przeciw i zastanów się, czy chcesz ryzykować podawanie swoich wrażliwych danych w danej witrynie, nie wiedząc do końca, jakie są Twoje prawa.

Brak weryfikacji kont użytkowników

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy na portalach randkowych są fałszywe konta, duplikaty kont albo konta osób z nieuczciwymi zamiarami względem innych użytkowników. Jeszcze gorsze są nieprawdziwe konta stworzone przez nieuczciwe portale randkowe, których celem jest wyłudzenie od innych użytkowników opłat premium, wirtualnych prezentów czy doładowań.

Takie nieuczciwe profile zawierają krótkie znajomości z innymi użytkownikami i ze względu na ograniczenia darmowego konta proszą o wykupienie im subskrypcji premium / VIP, aby dalsza rozmowa nie została nagle przerwana. Czasami rozmowa z takim kontem zostaje nagle zawieszona i pojawia się automatyczny komunikat, że aby odczytać odpowiedź drugiej strony, należy najpierw uiścić opłatę. Takie praktyki są nieuczciwe, a portale je stosujące warto omijać szerokim łukiem.

Automatyczne pobieranie opłat abonamentowych

Niektóre portale randkowe umożliwiają wyłącznie darmową rejestrację konta i wypełnienie testu osobowościowego. Wszelkie inne funkcje, takie jak wysyłanie i odbieranie wiadomości jest zablokowane do momentu wykupienia płatnej subskrypcji.

Wiele portali randkowych umożliwia płatności subskrypcyjne kartami kredytowymi, automatycznie przedłużając członkostwo nawet do dwóch tygodni przed zakończeniem okresu abonamentu. Przeoczenie tej daty jest bardzo proste, dlatego warto wybierać np. płatności takimi kartami debetowymi lub kredytowymi, które przeciwdziałają automatycznemu pobieraniu subskrypcji bez dodatkowego zatwierdzenia lub skorzystać z opcji kart wirtualnych.

Trudności z zamknięciem konta

Najłatwiej zweryfikować portale randkowe online, które utrudniają zamknięcie konta użytkownika, sprawdzając opinie innych klientów. Może okazać się, że na rozpatrzenie wniosku o zamknięcie konta na portalu trzeba czekać do miesiąca, a przez ten czas zostanie pobrana kolejna opłata abonamentowa.

Nieuczciwe portale randkowe robią wszystko, aby utrudnić zamknięcie konta, żądając np. wysłania faksu czy listu do zagranicznej siedziby firmy. Mogą też nie odpowiadać na przesyłane wiadomości oraz straszyć pozwami i komornikiem w momencie, gdy nie zostanie uiszczona opłata za kolejny miesiąc, a konto pozostanie aktywne.

Udostępnianie / pobieranie danych bez Twojej wiedzy

Niektóre portale randkowe chcą maksymalnie ułatwić i przyspieszyć zakładnie nowych kont umożliwiając pobieranie podstawowych danych osobowych z już posiadanych kont w mediach społecznościowych. Ta funkcja może być jednak nadużywana przez nieuczciwe portale randkowe.

Mogą one publikować informacje w Twoim imieniu na Twoim koncie w mediach społecznościowych lub zapraszać znajomych do rejestracji na portalu, podszywając się pod Ciebie. Czasami portale randkowe mogą pobrać z Twojego konta w mediach społecznościowych zbyt wiele danych, których normalnie nie chcesz udostępniać nieznajomym (w tym zdjęcia z galerii, dane lokalizacji, wykształcenie czy miejsce pracy).

Jaki portal randkowy wybrać?

Każdy użytkownik może szukać na portalach randkowych czegoś innego – okazji do szybkiej, niezobowiązującej randki, towarzysza rozmów, partnera na całe życie, prawdziwej miłości. Są jednak pewne uniwersalne cechy uczciwych portali randkowych, na które warto zwrócić uwagę:

  • duża baza użytkowników – im więcej osób z Twojej okolicy posiada aktywne konto na portalu randkowym, tym większa szansa na to, że szybciej odnajdziesz osobę, którą szukasz. Duża baza użytkowników zwiększa wiarygodność strony.
  • niskie opłaty subskrypcyjne – najlepsze portale randkowe oferują podstawowe funkcje za darmo, a dodatkowe opłaty są przewidziane za zabawne funkcje, dodatkowe naklejki i filtry czy nieograniczone opcje aktywności. Unikaj portali randkowych ze zbyt wysokim abonamentem.
  • brak automatycznego przedłużania członkostwa – wybieraj portale randkowe, w których można uiścić jednorazową opłatę, bez konieczności pamiętania o anulowaniu automatycznych płatności za kilka miesięcy.
  • jasny regulamin – regulamin serwisu randkowego powinien być napisany w przystępny sposób i wyjaśniać wszystkie kwestie, które mogą dotyczyć danych osobowych czy płatności, a także zamknięcia konta.
  • dobre opinie użytkowników – jednym z najlepszych sposobów na zweryfikowanie uczciwości danej aplikacji randkowej są opinie jej klientów. Jeśli natrafisz na dużą liczbę negatywnych komentarzy dotyczących podobnych kwestii (dużo fałszywych kont, brak kontaktu z obsługą), zrezygnuj z zakładania tu swojego konta.

Dbaj o swoje bezpieczeństwo

Nie zakładaj kont w dziesiątkach portali randkowych tylko po to, aby jak najszybciej znaleźć swoją wymarzoną drugą połówkę. Przed podjęciem decyzji o tym, jakiemu serwisowi randkowemu udostępnisz swoje dane, przeprowadź analizę jego mocnych i słabych stron, czytając recenzje i opinie użytkowników.

Wybierz taki portal randkowy, który wzbudza Twoje największe zaufanie i postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z portali randkowych, aby uniknąć nieprzyjemności. Zachowując podstawowe zalecenia i chroniąc swoją prywatność, zapewnisz sobie jak najlepsze wrażenia z randkowania w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *