Porady dotyczące randek online

Ile jest portali randkowych w Polsce?

Liczba portali randkowych w Polsce stale rośnie. Do czołówki najchętniej wybieranych serwisów z randkami online trafiają jednak wyłącznie najlepsze z nich. Ich popularność zależy zwykle od wielkości baz ich użytkowników, rozpoznawalności marki lub lat doświadczeń w polskiej branży randkowej.

Dla kogo są portale randkowe?

Portali randkowych w Polsce jest na tyle dużo, że wiele z nich zdecydowało się stworzyć ofertę dedykowaną określonym grupom użytkowników. W polskiej branży randek online znajdziesz więc:

Założenie konta na portalu randkowym, który skupia użytkowników o podobnym potrzebach i zainteresowaniach, znacznie zwiększa szanse na poznanie osoby, której szukasz.

Jakie są najpopularniejsze portale randkowe w Polsce?

W Polsce najpopularniejsze portale i aplikacje randkowe to: Badoo, Tinder i Sympatia. Po piętach depczą im także inne serwisy randkowe, w tym eDarling, Swatka, MyDwoje czy Przeznaczeni. Popularność portali randkowych zależy od wielu czynników, wśród których najczęściej wymieniane opisujemy poniżej.

Duża baza użytkowników z okolicy

Im więcej osób posiada swoje konto w danym portalu, tym większa szansa na poznanie drugiej połówki lub osoby zainteresowanej spotkaniem. Duża baza zarejestrowanych osób to nie wszystko – równie ważny jest współczynnik aktywności, czyli osób aktywnie korzystających z usług serwisu.

Darmowy dostęp do podstawowych funkcji

Wiele portali randkowych wymaga od użytkowników opłacenia subskrypcji, aby umożliwić im najprostsze czynności, takie jak wysyłanie i odbieranie wiadomości od innych osób. Najchętniej wybierane są bezpłatne portale randkowe lub te, które pobierają opłaty wyłącznie za opcjonalne dodatki.

Dobre opinie innych użytkowników

Portale randkowe z nieprzychylnymi opiniami klientów mają mniejszą szansę na zdobycie zaufania nowych użytkowników. Oczywiście nie wszystkie pozytywne i negatywne komentarze zawsze są prawdziwe, jednak przeglądając różne strony i sprawdzając trendy, można nieco łatwiej wyrobić sobie zdanie o danej witrynie.

Dodatkowe funkcje ułatwiające kontakt

Możliwość szybkiego dopasowania przez przesunięcie zdjęcia, kamerki na żywo, funkcje dopasowania pod względem lokalizacji czy pomysłowe opcje poznawania nowych ludzi – im więcej funkcji na portalu, tym większa szansa na zdobycie zainteresowania.

Aplikacja mobilna

Coraz więcej portali randkowych decyduje się na stworzenie własnej randkowej aplikacji mobilnej, dzięki której można wygodnie i szybko poznawać nowych ludzi i podtrzymywać konwersację w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Dodatkowe powiadomienia pozwalają pozostawać na bieżąco z tym, co dzieje się na koncie randkowym.

Jakie są najgorsze portale randkowe w Polsce?

Wśród dziesiątek wielu portali randkowych w Polsce nie brakuje też takich, na które warto uważać. Najbardziej charakterystyczne cechy nieuczciwych serwisów randkowych, które chcą wyciągnąć od Ciebie dane i pieniądze? Przedstawiamy je poniżej.

Wysokie opłaty subskrypcyjne i małe bazy użytkowników

Czasami portale randkowe są dopracowane do perfekcji, jednak bez rejestracji i dokonania opłaty abonamentu nie jesteś w stanie zweryfikować żadnych szczegółów, w tym ilości zarejestrowanych lub aktywnych użytkowników. Dopiero po opłaceniu wysokiego abonamentu okazuje się, że praktycznie nikt aktywnie nie korzysta z portalu, a szanse na znalezienie drugiej połówki z Twojej okolicy spadają do minimum.

Mało precyzyjny regulamin i brak kontaktu z obsługą

Nieuczciwe portale randkowe tworzą pobieżne regulaminy witryny, z których nic nie wynika. Trudno jest więc upewnić się, jak przetwarzane są Twoje dane osobowe lub w jaki sposób zrezygnować z usług portalu i zamknąć konto. Równie trudno jest uzyskać jakiekolwiek wsparcie od obsługi klienta, które nie odpowiada na wiadomości lub nie udziela precyzyjnych wyjaśnień.

Opłaty pobierane bez wiedzy klienta

Niestety, w tym przypadku prawda wychodzi na jaw najczęściej po fakcie. Niektóre portale randkowe po pobraniu pierwszej opłaty pobierają kolejne bez wiedzy lub woli użytkownika. Może więc okazać się, że z Twojej karty zostaną pobrane środki w momencie, gdy minie 14 dni od końca aktywnej subskrypcji.

Fałszywe konta

Poszukiwanie prawdziwej miłości może stać się koszmarem, gdy okaże się, że wybrany portal randkowy nie dba o weryfikowanie kont użytkowników. Konta tworzone z fikcyjnym zdjęciem i danymi, duplikaty kont lub użytkownicy, którzy spamują i chcą wyłudzić dane innych osób to plaga w niskiej jakości serwisach z randkami online.

Czy warto mieć konta na wszystkich portalach randkowych?

Naszym zdaniem liczy się jakość, a nie ilość. Masowe zakładanie kont na wszystkich dostępnych portalach randkowych niekoniecznie prowadzi do szybszego znalezienia drugiej połówki – wręcz przeciwnie. Wiele kont może zniechęcić Cię do logowania i przeszukiwania dziesiątek baz użytkowników.

Co więcej, jeśli korzystasz z wielu portali randkowych, które wymagają opłaty abonamentu, koszt takiej rozrywki może być niewspółmierny do jej efektów. Wybierz jeden lub dwa portale randkowe, które najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom, załóż tam swoje konto i sprawdź, jak szybko uda Ci się znaleźć swoją drugą połówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *