Academic Singles
Recenzja 2024

0
3.6/5
Łatwa obsługa
4/5
Funkcje
4/5
Zaangażowanie
3/5
Profesjonalizm
4/5
Cena
3/5

41% wskaźnik sukcesu

Większość użytkowników w wieku od 34 do 55 lat

Przewaga osób z wyższym wykształceniem

Ten artykuł zawiera linki afiliacyjne

Obszerna recenzja
Academic Singles

Poszukiwanie miłości wydaje się dużo łatwiejsze, jeśli posiadasz z góry określone kryteria i doskonale wiesz, kogo szukasz. Z myślą o takich osobach powstają wyspecjalizowane serwisy randkowe, które mają nie tylko ułatwić Ci to zadanie, ale zaoferować Ci wygodę, bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Jednym z serwisów randkowych, który jasno definiuje grupę swoich klientów docelowych jest portal Academic Singles. To strona z randkami online, która zaprasza do siebie osoby z wyższym wykształceniem, które chcą poznać drugą połówkę spełniającą te kryteria. Co więcej, Academic Singles oferuje swoim użytkowników starannie dopracowany, darmowy test osobowości. Dzięki niemu użytkownicy mogą z jeszcze większą precyzją wyszukiwać partnerów lub partnerki na portalu.

Academic Singles to portal randkowy popularny w wielu krajach, w tym także w Polsce. Marka intensywnie rozwija się na wielu kontynentach i krajach świata i jest szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. Doświadczenie w branży randkowej pozwala witrynie Academic Singles podbijać także serca polskich użytkowników.

W tej szczegółowej recenzji prześwietlimy pełną ofertę portalu randkowego Academic Singles. Przyjrzymy się, jakie funkcje oferuje swoim użytkownikom oraz w czym różni się od innych podobnych stron oferujących poznawanie nowych osób celem stworzenia stałego i szczęśliwego związku.

Spis treści

Plusy

Duża baza użytkowników z wyższym wykształceniem

Wygodny dostęp także za pomocą aplikacji

Dopasowanie za pomocą testu osobowości

Minusy

Możliwe problemy z anulowaniem członkostwa

Do odblokowania większości funkcji niezbędna jest wersja premium

Opłaty w Academic Singles?

 

1 MIESIĄC

Miesięcznie: 39,90 zł
Razem: 39,90 zł

 

3 MIESIĄCE

Miesięcznie: 119,90 zł
Razem: 359,70 zł

 

6 MIESIĘCY

Miesięcznie: 79,90 zł
Razem: 479,40 zł

Rejestracja na Academic Singles

Aby rozpocząć korzystanie ze wszystkich funkcji, jakie oferuje portal Academic Singles, należy najpierw założyć nowe konto użytkownika. Na szczęście cały proces jest nieskomplikowany i oprócz podania swoich podstawowych danych wymaga także odpowiedzenia na pytania zawarte w teście osobowości. Na tę czynność przeznacz sobie kilka minut.

Rejestracja na Academic Singles

Na stronie głównej zaznacz swoją płeć oraz płeć osoby, której poszukujesz. Następnie kliknij przycisk Zarejestruj się bezpłatnie, aby przejść do właściwego formularza. Ma on formę bota, w którym są zadawane Ci proste pytania, na które należy udzielić odpowiedzi. Dotyczą one Ciebie, Twoich oczekiwań oraz oczekiwań względem partnera.

Na koniec pozostaje tylko przygotowanie interesującego profilu. Na Academic Singles jest to bardzo proste. Dodaj swoje wyraźne zdjęcia i napisz kilka słów o sobie, zachęcając do kontaktu. Już po kilku chwilach zobaczysz propozycje osób, które mają podobne cechy do Twoich. Jeśli zakupisz usługę premium możesz od razu nawiązać z nimi kontakt wysyłając prywatną wiadomość.

Analiza użytkowników portalu

Academic Singles nie podaje szczegółowych danych dotyczących ilości aktywnych użytkowników na portalu. Analizując obecność serwisu na zagranicznych rynkach można jednak stwierdzić, że ich liczba sięga kilku milionów. Academic Singles działa w Polsce od kilku lat i może pochwalić się sporą bazą klientów z wielu części kraju. Dzięki temu można z łatwością wskazać konkretną miejscowość, w której chce się poznać kogoś nowego.

Analiza użytkowników portalu - Academic Singles

Zgodnie z założeniem witryny randkowej Academic Singles, skupiają się tu głównie osoby z wyższym wykształceniem (licencjat, magister, doktor). Użytkownicy strony mają zwykle od 34 do 55 lat oraz z racji wieku i wykształcenia często posiadają zarobki powyżej średniej krajowej. Rozkład płci jest tu do siebie bardzo zbliżony i wynosi od 49% mężczyzn do 51% kobiet.

Zdaniem Academic Singles aż 41% użytkowników portalu znajduje tu swoją drugą połówkę, głównie dzięki dużej bazie użytkowników oraz dopracowanemu testowi dopasowania.

Proces dopasowywania

Odpowiednio przygotowany proces dopasowywania do siebie użytkowników do klucz do sukcesu każdej strony z randkami online. Academic Singles opracował własny test osobowości oparty na badaniach naukowych. Dzięki nim znalezienie odpowiedniego partnera lub partnerki zwiększa się, podobnie jak szansa na stworzenie udanego związku.

Kluczem do pełnego wykorzystania procesu dopasowywania na stronie Academic Singles są uczciwe odpowiedzi. Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby udzielać poprawnych odpowiedzi na pytania – udzielanie tendencyjnych odpowiedzi oraz pisanie nieprawdy może sprawić, że zaproponowane osoby do kontaktu nie przypadną Ci do gustu.

Możesz także dodać tu coś od siebie, wskazując na koniec kilka pytań, na które chcesz poznać odpowiedzi. Mogą być to pytania o ulubiony sposób na spędzanie czasu wolnego, ulubiony film lub podejście do przyszłości. Jeśli masz spore poczucie humoru, możesz potraktować ten etap, jako upewnienie się, że osoba, z którą nawiążesz kontakt będzie śmiała się z tego, co Ty.

Możliwości kontaktu

Rozpoczęcie rozmowy z nowymi osobami staje się możliwe praktycznie od razu po zakończeniu procesu rejestracji i odblokowania opcji kontaktu z funkcją premium. Możesz to robić na wiele sposobów, w zależności od tego, czy chcesz tylko zaczepić kogoś na portalu, zadać podchwytliwe pytanie, czy rozpocząć długą i wciągającą rozmowę. Skorzystaj z jednej z poniższych funkcji:

Możliwości kontaktu - academic singles
  • polajkuj zdjęcie. Czasami wystarczy jeden lajk, aby szybko zwrócić na siebie uwagę osoby, która właśnie wpadła Ci w oko. Na swoim profilu po prawej stronie znajdziesz losowe zdjęcia osób z Twojej okolicy. Wybierz kciuka w górę lub przycisk „x”, aby okazać swoje zainteresowanie (lub jego brak).

     

  • wyślij wiadomość. Napisz kilka słów do osoby, którą chcesz poznać lepiej korzystając z opcji przesyłania wiadomości. Możesz je łatwo przeglądać w swojej skrzynce odbiorczej.

     

  • porozmawiaj przez wideo. Jeśli rozmowy przez wiadomości są dla was niewystarczające, możecie w dowolnym momencie skorzystać z funkcji czatu wideo. To świetny sposób na lepsze poznanie się i upewnienie co do tego, że spotkanie na żywo to dobry pomysł.

     

Pamiętaj, że możliwość odbierania i wysyłania wiadomości do innych użytkowników portalu Academic Singles jest dostępna wyłącznie po wykupieniu subskrypcji. Pomimo, że założenie konta samo w sobie jest darmowe, o tyle po zakończeniu rejestracji i wypełnieniu testu, na stronie będą pojawiać się wyłącznie niewyraźne zdjęcia oraz ukryte wiadomości.

Aplikacja Academic Singles

Academic Singles to witryna dostępna także na smartfonach i tabletach. Możesz pobrać aplikację na urządzenia z iOS lub Android ze sklepu z aplikacjami, lub uruchomić serwis na przeglądarce mobilnej. Jeśli chcesz być na bieżąco z wiadomościami i sugestiami kontaktu radzimy aktywować powiadomienia, dzięki którym nie ominie Cię żadne nowe dopasowanie ani wiadomość od innych użytkowników. Aplikacja Academic Singles jest łatwa w użyciu i zawiera te same funkcje, co strona internetowa.

Nasz werdykt

Academic Singles jest jednym z chętniej wybieranych portali randkowych w Polsce. Główną zaletą strony jest skupienie się na określonej grupie użytkowników – osobach z wyższym wykształceniem w odpowiedniej grupie wiekowej. Sporą pomocą w szybkim zidentyfikowaniu singli podobnych do Ciebie jest test osobowości ułatwiający dopasowanie użytkowników o podobnych cechach.

Korzystanie z nawet najprostszych funkcji Academic Singles jest jednak ograniczone dla kont bezpłatnych. Wysłanie wiadomości czy zobaczenie zdjęcia proponowanego kontaktu wymaga aktywowania abonamentu Premium. Obecnie najbardziej opłacalną opcją jest wykupienie przecenionej subskrypcji na jeden miesiąc, dzięki której można ocenić, czy to, co oferuje Academic Singles jest tym, czego szukasz.

Academic Singles logo
3.6/5

3.6

/5

Academic Singles logo
3.6/5

3.6

/5