Tinder
Recenzja 2024

0
4.4/5
Łatwa obsługa
5/5
Funkcje
5/5
Zaangażowanie
5/5
Profesjonalizm
4/5
Cena
3/5

75 mln użytkowników na świecie

48% użytkowników w wieku od 18 do 24 lat

45% kobiet | 55% mężczyzn

Ten artykuł zawiera linki afiliacyjne

Recenzja aplikacji randkowej
Tinder

Tinder to jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych w Polsce. Ta nowoczesna platforma randkowa bazująca na łączeniu użytkowników za pomocą lokalizacji i preferencji wieku i płci powstała w Stanach Zjednoczonych w 2012 roku. Można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, Android, a także poprzez przeglądarkę internetową.

Niezwykle interesująco przedstawia się historia aplikacji mobilnej Tinder na polskim rynku. Początkowo platforma służyła wyłącznie osobom, które chciały umówić się na niezobowiązujące, erotyczne spotkanie lub szybką randkę. W miarę jak liczba użytkowników platformy się zwiększała, stała się miejscem docelowym także dla osób poszukujących miłości i stałego związku.

Darmowa aplikacja randkowa Tinder to bardzo bezpieczna i nowoczesna platforma, z której mogą korzystać singielki i single z całej Polski. Ułatwia nawiązywanie nowych znajomości, gdziekolwiek jesteś. Jeśli trudno Ci rozpocząć rozmowę z nową osobą, możesz skorzystać z narzędzi Tindera i jednym ruchem ręki wyrazić swoje zainteresowanie.

Tinder aktywnie angażuje się w sprawy społeczne. Za jego pomocą przeprowadzane są kampanie informacyjne, na przykład przez Amnesty International lub schroniska dla zwierząt. Tinder to zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja randkowa w Polsce, która poza potencjałem do łączenia ludzi w pary, buduje zaangażowanie społeczne.

Tinder to zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja mobilna do randek online w Polsce. Czy warto jej ufać? Sprawdziliśmy to.

Spis treści

Plusy

duży priorytet kładziony na autentyczne profile

bardzo duża baza użytkowników

szybka rejestracja

możliwość łatwego poznawania nowych osób

rozmowy na czacie w wersji bezpłatnej

Minusy

konieczność podawania numeru telefonu

dość wysoka cena

Ceny Tinder Plus (w przeglądarce)

Uwaga: ceny w aplikacji mobilnej i przeglądarce mobilnej mogą się różnić!

 

1 MIESIĄC

Miesięcznie: 63,24 zł
Razem: 63,24 zł

 

6 MIESIĘCY

Miesięcznie: 31,64 zł
Razem: 189,84 zł

 

12 MIESIĘCY

Miesięcznie: 23,42 zł
Razem: 281,16 zł

Rejestracja nowego konta w aplikacji Tinder

Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem korzystania z serwisu Tinder jest pobranie aplikacji mobilnej. Możesz to zrobić, wchodząc na stronę oficjalnego sklepu z aplikacjami App Store lub Google Play.

Nowe konto w aplikacji mobilnej Tinder założysz w kilka minut, wykorzystując adres e-mail w Google, logowanie przez konto w serwisie Facebook lub logowanie za pomocą numeru telefonu. Podanie numeru telefonu jest konieczne, aby móc aktywować swoje nowe konto użytkownika.

Po zakończeniu rejestracji warto uzupełnić swój profil, podając jak najwięcej informacji o sobie, w tym rodzaj poszukiwanej relacji. Możesz zawęzić kryteria poszukiwania drugiej połówki, podając oczekiwany wiek, płeć czy miejsce zamieszkania innego użytkownika. Jeśli konto zostało utworzone przy pomocy Facebooka, na koncie pojawią się informacje automatycznie pobrane z tego serwisu. Później możesz zmieniać swoje zdjęcia i dane.

Po uzupełnieniu wszystkich informacji o sobie i swoich oczekiwaniach (możemy zawęzić poszukiwania partnera przez określenie jego płci, wieku, czy odległości od naszego miejsca pobytu) aplikacja zaczyna proponować nam potencjalnych użytkowników. Widzimy zdjęcie, imię i wiek. Jeśli zaznaczysz zainteresowanie daną osobą, ona dowie się o tym, tylko o ile sama kliknie „tak” na twoje zdjęcie. Dostajesz wtedy wyczekiwane powiadomienie „It’s a match!” i możecie zacząć rozmowę na czacie!

Analiza użytkowników portalu

Z aplikacji randkowej Tinder korzysta nieco więcej mężczyzn niż kobiet (stosunek 55% do 45%). Prawie połowę wszystkich użytkowników stanowią osoby młode, między 18 a 24 rokiem życia, mieszkające w dużych miastach. Co ciekawe, z tej aplikacji randkowej korzystają nie tylko single, ale także osoby pozostające w związku. To aż 40% wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Na portalu znajdziesz zarówno osoby liczące na szybkie randki, jak i te szukające miłości.

Proces dopasowywania partnerów

Aplikacja mobilna Tinder przeniosła opcję szybkiego dopasowania randek zupełnie na inny poziom. Aby znaleźć wymarzoną osobę na randkę lub spotkanie, wystarczy przeglądać profile innych użytkowników, dopasowane do kryteriów podanych podczas rejestracji. Na ekranie swojego smartfona zobaczysz zdjęcie danej osoby, jej imię oraz wiek. Twoim zadaniem jest przesunięcie zdjęcia w prawo lub lewo, potwierdzając tym samym zainteresowanie danym profilem, lub wręcz przeciwnie.

Jeśli osobie, która została przez Ciebie pozytywnie oceniona, także spodoba się Twoje zdjęcie, dostaniesz powiadomienie “It’s a match” – możecie rozpocząć rozmowę i lepiej się poznać. Możliwość połączenia aplikacji Tinder z innymi kontami społecznościowymi pozwala na dzielenie się ulubioną muzyką (przez Spotify), wspólnymi znajomymi (przez Facebook) i zainteresowaniami (przez Instagram).

Tinder wykorzystuje także nowoczesne algorytmy do oferowania bardziej dopasowanych propozycji partnerów i partnerek. Ta opcja jest dostępna w wersji Premium pod nazwą Top Wybory z 10 propozycjami najlepiej zapowiadających się profili (w wersji bezpłatnej do wglądu jest tylko 1 profil).

Opcje kontaktu

W aplikacji Tinder możesz bezpłatnie wysyłać wiadomości do innych użytkowników. Darmowa opcja pozwala także na przesuwanie w prawo do 50 profili w ciągu 12 godzin.

Najprostszym sposobem na nawiązanie kontaktu z innym użytkownikiem lub użytkowniczką portalu, jest po prostu polubienie lub odrzucenie zdjęcia pojawiającego się na ekranie. W przypadku dopasowania można od razu przejść do czatu na żywo i rozpocząć rozmowę.

Istnieje kilka opcji na zwiększenie prawdopodobieństwa pojawienia się na ekranach większej ilości osób z Twojej okolicy. Przydatna jest funkcja Boost, która przez 30 minut zmieni Twój profil w jeden z najpopularniejszych w Twojej lokalizacji. Innym sposobem na zwrócenie na siebie większego zainteresowania są Super Lajki.

Aplikacja mobilna Tinder

Tinder bazuje na aplikacji mobilnej, jednak jej pobranie nie jest niezbędne do tego, aby móc korzystać z portalu. Możesz szybko i wygodnie pobrać program na swoje urządzenie z iOS lub Androidem, jednak równie dobrze możesz uruchomić stronę Tinder przez przeglądarkę i zalogować się na swoje dane.

Zaletą korzystania z aplikacji mobilnej Tinder jest możliwość uzyskiwania powiadomień push i szybkiego reagowania na nowe opcje nawiązania znajomości. Co ciekawe, różnice w cenach abonamentów w serwisie Tinder mogą zależeć od Twojego wieku, a także tego, czy korzystasz z aplikacji, czy przeglądarki – radzimy sprawdzić obie opcje.

Aplikacja mobilna posiada trzy opcje Premium: Plus, Gold oraz Platinum. Co ważne, kolejne wersje odblokowują dodatkowe funkcje i zabawne narzędzia, jednak zakupienie subskrypcji nie jest niezbędne, aby móc poznawać nowe osoby. Co więcej, cena subskrypcji jest dość wysoka w porównaniu z konkurencyjnymi aplikacjami randkowymi.

Nasza ocena aplikacji Tinder

Tinder to aplikacja mobilna, którą warto znać. Jej ogromną zaletą jest popularność i duża baza użytkowników w Polsce. Tinder nie ukrywa, że najważniejsze w poznawaniu nowych ludzi na portalu jest ocena wyglądu danej osoby na podstawie zdjęcia. Dla tych użytkowników, którzy poszukują szybkiej randki lub niezobowiązującego spotkania ta opcja może być wystarczająca. Dla innych, szybkie dopasowanie może pomóc przełamać pierwsze lody i rozpocząć rozmowę.

Dużym plusem aplikacji Tinder jest to, że rozmowy z innymi użytkownikami można prowadzić zupełnie za darmo. W przeciwieństwie do konkurencyjnych portali randkowych nie jest konieczne wykupienie subskrypcji – ta jednak może otworzyć przed Tobą więcej możliwości, jeśli chodzi o widoczność profilu i korzystanie z dodatkowych narzędzi. Wypróbuj aplikację mobilną Tinder i sprawdź, czy parowanie na podstawie lokalizacji i kryterium wieku jest dla Ciebie ekscytujące – jeśli tak, z pewnością szybko znajdziesz osobę, której szukasz.

Tinder logo
4.4/5

4,4

/5

Tinder logo
4.4/5

4,4

/5