Co jest lepsze niż Tinder?
Aplikacja randkowa jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na poznawanie nowych osób online i szybkiego umawiania się na spotkania we dwoje. Globalni użytkownicy takich aplikacji jak Badoo czy Tinder liczeni w milionach. Z kolei w Polsce regularnie korzysta z nich nawet kilkaset tysięcy osób – ta liczba znacznie wzrosła podczas pandemii, gdy zamknięci w domach poszukiwaliśmy kontaktu z drugim człowiekiem.
Pomimo faktu, że to z aplikacją Tinder kojarzy się przesuwanie zdjęć innych użytkowników w prawo i w lewo oraz słynne It’s a match, w Polsce znacznie większą popularnością pod względem liczby aktywnych użytkowników cieszy się Badoo.
W tym artykule sprawdzamy, które aplikacje randkowe cieszą się największą sympatią Polaków oraz czy jest wśród nich dobra alternatywa dla Tindera.
Jak działają aplikacje randkowe?
Chociaż aplikacje randkowe są często porównywane do internetowych portali randkowych, mają pewne cechy, które odpowiadają potrzebom dzisiejszych młodych ludzi, ich przywiązania do smartfonów oraz szybkich efektów korzystania z opcji randkowania online.
Cena
Co do zasady większość najpopularniejszych aplikacji mobilnych jest bezpłatna. Oznacza to, że można tu założyć konto, wgrać swoje zdjęcia i wysyłać ograniczoną ilość wiadomości i polubień bez dodatkowych opłat.
Niektóre aplikacje wymagają jednak aktywowania płatnej subskrypcji, w celu zwiększenia limitu lajków czy wiadomości. Po opłaceniu abonamentu wzrasta też widoczność konta – może się ono pojawiać większej ilości użytkowników w podobnej lokalizacji.
Dopasowanie
W większości aplikacji randkowych dopasowanie następuje w momencie, gdy obie strony polubią swoje zdjęcia, czyli przesuną je w prawą stronę. Następnie otrzymują powiadomienie o dopasowaniu i mogą rozpocząć rozmowę i umówić się na spotkanie.
Poznawanie nowych osób opiera się więc na ocenie wyglądu i atrakcyjności fizycznej – dopiero później przychodzi czas na rozmowę i lepsze poznawanie się.
Lokalizacja
Większość aplikacji randkowych skupia się na efektywnym i szybkim znajdowaniu dopasowań. W tym przypadku efektywność polega na krótkim czasie od momentu poznania do spotkania w cztery oczy.
Jest to możliwe, dzięki dopasowywaniu do siebie osób znajdujących się w podobnej lokalizacji. Niektóre aplikacje są tak szczegółowe, że umożliwiają poznawanie nieznajomych osób znajdujących się na tym samym koncercie, w sklepie lub na ulicy.
Alternatywa dla Tindera
Tinder, chociaż cieszy się sporą popularnością, nie jest jedyną aplikacją randkową, z której masowo korzystają Polacy. Do wyboru jest wiele alternatywnych opcji dla Tindera, które, chociaż posiadają wiele wspólnych cech, wyróżniają się niewielkimi detalami.
Oto jedne z najciekawszych opcji, na które powinny zwrócić uwagę wszystkie osoby zainteresowane poznawaniem nowych osób online.
LOVOO
W aplikacji randkowej LOVOO liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Operator wprowadził wiele intrygujących funkcji społecznościowych, które pozwalają poznawać nowe osoby na zupełnie nowatorskie sposoby. Głównym sposobem dopasowania jest tzw. Match, czyli obustronne polubienie własnych zdjęć.
- W LOVOO możliwe jest poznawanie osób podczas transmisji na żywo.
- Randka w ciemno to funkcja, która pozwala na poznawanie nowych osób na żywo – na początku ukazuje się rozpikselowany obraz drugiej strony, który staje się wyraźniejszy wraz z trwaniem rozmowy online.
LOVOO to aplikacja randkowa, z którą nie będziesz się nudzić – dowiedz się dlaczego warto wybrać LOVOO.
Badoo
Badoo to zdecydowanie najlepsza alternatywa dla Tindera. Jest czymś więcej niż aplikacją randkową – bardziej przypomina serwis społecznościowy, ponieważ pomaga w poznawaniu nowych osób nie tylko do randek online.
- W Badoo można nie tylko rozmawiać, ale także poznawać się lepiej dzięki czatowi wideo, przesyłać sobie prezenty wirtualne i korzystać z zaawansowanych funkcji premium.
- Kontakt z innymi użytkownikami jest możliwy nawet wtedy, gdy nie nastąpi obustronne polakowanie zdjęć.
Dowiedz się więcej o Badoo, czytając naszą recenzję.
eDarling
Aplikacja randkowa eDarling to z kolei alternatywa dla wszystkich, którzy od poznawania nowych ludzi online oczekują nieco więcej, niż tylko oceniania ich wyglądu. W eDarling znacznie ważniejsze jest dopasowanie pod względem zainteresowań, poglądów czy oczekiwań względem partnera.
- Każdy nowy użytkownik eDarling wypełnia opracowany naukowo test osobowości. Na podstawie wyników testu tworzone są profile psychologiczne, na podstawie których sugeruje się dopasowania.
- eDarling jest skierowany do osób bardziej zainteresowanych stałym związkiem i znalezieniem prawdziwej miłości.
Więcej szczegółów o tej aplikacji randkowej, znajdziesz w naszej recenzji eDarling.
Bumble
Bumble to zdecydowanie jedna z tych aplikacji, która może stanowić solidną konkurencję dla Tindera. Jest w pełni darmowa i podobnie jak Tinder, opiera się na lokalizacji użytkowników. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, a swoje konto można szybko uzupełnić, pobierając dane z kont w mediach społecznościowych.
- Pierwszeństwo kontaktu należy do kobiet (w przypadku relacji heteroseksualnych), które mają 24 godziny na rozpoczęcie rozmowy z mężczyzną, z którym nastąpiło dopasowanie.
- Bumble pomaga nie tylko w znalezieniu miłości i szybkich randek, ale także w poszerzeniu grona przyjaciół i pozyskiwania partnerów biznesowych.
Grindr
Grindr to aplikacja podobna do Tindera, jednak jest dedykowana wyłącznie osobom homoseksualnym i tym identyfikującym się ze środowiska LGBTQ+. Grindr również opiera się na łączeniu ze sobą w pary na podstawie geolokalizacji – dostępny jest w wersji darmowej (z reklamami) oraz Premium.
- Grindr kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo swoich użytkowników, nigdy nie informując osób trzecich o szczegółowej lokalizacji.
- Grindr służy głównie do poznawania nowych osób na tzw. niezobowiązujące randki.
Sprawdź, czy Grindr jest dobrą opcją dla Ciebie.
Dlaczego warto wybrać Tindera?
Tinder chce maksymalnie uprościć formalności i spędzanie czasu na dopieszczaniu swojego konta, kosztem szybkich efektów w poznawaniu nowych osób. Wystarczy kilka zdjęć i zdań o sobie, aby być gotowym do poszukiwania miłości lub szybkiej randki. Cała idea Tindera odpowiada dzisiejszemu, szybkiemu trybowi życia. Liczy się wyłącznie to, co tu i teraz.
Co więcej, w przeciwieństwie do wielu innych aplikacji randkowych, kontakt z innymi użytkownikami jest możliwy dopiero po obustronnym lajkowaniu swoich zdjęć, czyli przesunięciu go w prawo. Pomaga to uniknąć niechcianych wiadomości i prób nawiązania kontaktu.
Ponadto z sukcesem wykorzystuje media społecznościowe do jeszcze lepszego wyrażania siebie. Konto na Tinderze można połączyć ze Spotify i podzielić się swoją muzyką lub z kontem na Instagramie. Dzięki temu, że wiele aplikacji randkowych jest dostępnych za darmo (z opcjonalną możliwością zakupu wersji premium), można przetestować każdą z nich i sprawdzić, która najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom.