Przewodniki po randkowaniuŻycie singla

ONS – co to za skrót i co oznacza?

ONS to skrót pochodzący z angielskiego One Night Stand. Oznacza nic innego jak jednorazową przygodę erotyczną. Jeśli zobaczysz skrót ONS na profilu osoby korzystającej z portali i aplikacji randkowych zyskujesz pewność, że dana osoba szuka wyłącznie szybkiej, niezobowiązującej randki i relacji erotycznej i ani myśli o budowaniu stałej relacji czy związku.

ONS to przydatny skrót, który pozwala dać jasno do zrozumienia innym, jakiego typu kontaktu poszukuje dana osoba. Pomaga to uniknąć rozczarowań i niedomówień i zwiększa prawdopodobieństwo otrzymywania wiadomości od osób o podobnych oczekiwaniach (lub unikać tych, które poszukują partnerów lub partnerki do stałego związku).

ONS – wszystko zaczęło się od Tindera

Skrót ONS zyskał największą popularność na Tinderze – portalu randkowym, który na początku swojej działalności w sieci skupiał się na dopasowywaniu do siebie osób poszukujących szybkich randek. Umieszczenie ONS w opisie na swoim profilu pozwalało z łatwością określić swoje oczekiwania i wysyłać sygnały przyszłym potencjalnym partnerom i partnerkom co do charakteru oczekiwanej relacji.

Dodanie do profilu skrótu ONS jest także pewnym zabezpieczeniem – wskazuje, że dana osoba nie jest zainteresowana kontynuowaniem relacji, lepszym poznawaniem się i poszukuje wyłącznie osób gotowych na spotkanie na jedną noc. W związku z tym, że skrót ONS jest powszechnie używany i rozumiany przez użytkowników portali randkowych, ułatwia nawiązywanie znajomości i nie daje pola do niedomówień.

Tinder bazuje na dopasowywaniu do siebie osób na podstawie pierwszego wrażenia i zdjęcia na koncie. W momencie, gdy konto jednego użytkownika zostanie połączone z innym, który posiada w opisie ONS, można od razu upewnić się, czego oczekuje druga strona. Osoby na Tinderze z opisem ONS, które uzyskają „matcha”, często sygnalizują drugiej stronie swoje preferencje, od razu przechodząc „do rzeczy” – na przykład wysyłając swoje erotyczne zdjęcia.

ONS to nie jedyny skrót na portalach randkowych, który warto znać

ONS to jeden z najpopularniejszych skrótów wykorzystywanych na portalach randkowych, ale nie tylko. Warto znać także inne skróty, dzięki którym korzystanie z serwisów z randkami online stanie się jeszcze prostsze.

 

  • NSA („No Strings Attached”)

NSA to skrót, który podkreśla, że dana osoba poszukuje na portalu randkowym relacji bez zobowiązań. Czasami chodzi wyłącznie o szybkie randki, innym razem częstsze spotkania, bez nawiązywania bliższych więzi. Osoba, która dodaje do profilu skrót NSA, z pewnością nie poszukuje stałego związku.

 

  • FWB („Friends with Benefits”)

Friends with benefits to rodzaj relacji, która tworzy się między przyjaciółmi doceniającymi swoją atrakcyjność i chcącymi nawiązać relację erotyczną na wspólnie ustalonych zasadach. Terminy „przyjaciele z korzyściami”, fuck buddies czy MNS („Multiple Night Stands”) zyskały szczególną popularność w Stanach Zjednoczonych, jednak szybko przeniósł się także do Europy.

Nawiązując relację FWB obie strony nie chcą urywać kontaktu po pierwszym spotkaniu i liczą na zbudowaniu trwalszej relacji erotycznej, która będzie opierała się na zaufaniu i zrozumieniu. To także rozwinięcie skrótu ONS – FWB sygnalizuje, że dana osoba poszukuje partnerów do erotycznych spotkań, jednak niekoniecznie muszą być one jednorazowe.

 

  • LTR („Long Term Relationship”)

Skrót LTR to absolutne przeciwieństwo wszystkich poprzednich. Jest wykorzystywany do podkreślenia, że dana osoba poszukuje osoby, z którą mogłaby stworzyć stały związek. W tym przypadku oczekuje się, że znajomość nawiązana przez portal randkowy będzie się rozwijać i będzie oparta na lepszym poznawaniu się oraz dążeniu do osiągnięcia celu, jakim jest zbudowanie trwałej i szczęśliwej relacji.

Kolejnym przyjętym uproszczeniem, jest dodawanie przed danym skrótem słowa no. Ma to na celu podkreślenie, że danej osoby NIE interesują przelotne znajomości (np. „no ONS”, „no FWB” itp.).

Dlaczego skróty są tak popularne na portalach randkowych?

Portale randkowe pomagają w nawiązywaniu szybkich znajomości. Skróty pozwalają w jeszcze krótszy sposób wyrazić siebie i swoje oczekiwania. Z tego powodu wyżej wspomniane ONS, FWB czy LTR to nie jedyne spotykane akronimy. Czasami, aby opisać siebie, nie trzeba używać cytatów, długich opisów czy dodawać elementy biograficzne. Pomocne staje się użycie szeroko rozumianych skrótów, które w kilku literach zawierają informacje np. o typie osobowości danej osoby.

Akronimy wykorzystywane w aplikacjach randkowych świetnie oddają jej założenia. W serwisach randkowych wszystko jest maksymalnie uproszczone, łatwe w obsłudze i intuicyjne. Dla wielu z nas liczy się tu i teraz, szybkie efekty podjętych działań i brak chęci wchodzenia w szczegóły. Nie trzeba już zagadywać do obcych osób i próbować wzbudzić ich zainteresowanie – wystarczy przesunąć dane zdjęcie w prawą stronę i poczekać na reakcję. Zamiast opisywać w kilku zdaniach, że poszukuje się osoby, z którą chce się spędzić jedną noc bez zobowiązań, wystarczy wpisać w opisie „ONS”, aby wszystko stało się jasne. 

Kody osobowości, które znane są z testu Myers-Briggs, pomagają w zrozumieniu, czy dana osoba jest typem intro, czy ekstrawertycznym, czy lubi dominować, jest osobą wrażliwą, posiada umysł analityczny itp. Oczywiście takie informacje nie zawsze mają doskonałe odzwierciedlenie w rzeczywistości, jednak pomagają zrozumieć, z jaką osobowością można mieć do czynienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *