Przewodniki po randkowaniuŻycie singla

Przewodnik po pierwszej randce. Jak zrobić jak najlepsze wrażenie?

Pierwsza randka jest dla większości z nas stresującym przeżyciem. Z jednej strony chcesz wypaść jak najlepiej, z drugiej jednak obawiasz się, że w oczach drugiej osoby okażesz się kimś zdesperowanym lub protekcjonalnym. Nie bez powodu pierwsze randki często przypominają balansowanie po linie.

Od zdecydowania się na to, w co się ubrać, przez wybór miejsca spotkania, aż po sposób prowadzenia rozmowy. Do przeanalizowania jest mnóstwo małych rzeczy, które mogą mieć ogromny wpływ na wynik spotkania i dać (lub całkowicie zaprzepaścić) szansę na drugą randkę.

W tym przewodniku przeprowadzimy Cię po kulisach przebiegu pierwszej randki oraz sprawdzonych sposobach na pokazanie się ze swojej naturalnej jak najlepszej strony. Koniecznie sprawdź inne nasze poradniki, w których radzimy także, gdzie wybrać się na pierwszą randkę oraz jakie tematy poruszać w rozmowie.

Wybierzcie odpowiednie miejsce na randkę

Wspólnie wybierzcie takie miejsce na spotkanie, które będzie komfortowe dla was obojga. Jeśli jesteś kobietą i obawiasz się spotkania z nieznajomym, wybierz miejsce, w których jest dużo ludzi, np. restaurację czy bar. Możecie także zdecydować się na aktywne spędzenie pierwszego spotkania – na przykład na łyżwach, w kinie lub na koncercie.

Nie musicie spędzać całego czasu na rozmowie. Po spektaklu teatralnym, lekcji gotowania czy występie stand-upera możecie podzielić się własnymi przemyśleniami i zyskać kolejne tematy do rozmowy. Jeśli jedno z was przybywa na randkę z innej miejscowości, wykorzystaj to jako okazję do zaprezentowania swojej okolicy, na przykład podczas spaceru.

Pamiętaj o dobrych manierach

Zachowuj się tak, jak chcesz, aby inni zachowywali się względem Ciebie. Podstawy dobrego wychowania, o których nie można zapominać podczas pierwszej randki:

  • bądź na czas i wystrzegaj się spóźnień. Lepiej być kilka minut przed spotkaniem, niż spóźnić się o kwadrans.

  • unikaj rozmów na niewygodne tematy. Tematy, których warto unikać na pierwszej randce to rozmowy o poprzednich związkach, rozmowy na tematy polityczne lub religijne (chyba, że wcześniej poruszaliście je w rozmowach online i znacie swoje poglądy).

  • nie nadużywaj alkoholu. Lampka wina do kolacji lub drink na mieście nie są przeszkodą. Unikaj jednak wypicia większej ilości alkoholu. Obudzisz się nie tylko z kacem fizycznym, ale także moralnym oraz niewielką szansą na kolejne spotkanie.

  • płacenie rachunku. Gdy przychodzi do płacenia rachunku, należy wykazać się wyczuciem. Jednym z bezpieczniejszych rozwiązań jest zaproponowanie, aby np. rachunek za obiad zapłaciła jedna strona, a za późniejszy deser lub drinka druga.

Okaż zainteresowanie i odłóż telefon na bok

Każdy z nas lubi być doceniany przez okazanie zainteresowania. Nie mów wyłącznie o sobie, swoich przygodach, doświadczeniach i przemyśleniach. Upewnij się, że zadajesz pytania, które potwierdzają, że interesuje Cię to, co mówi druga osoba. Aktywne słuchanie pozwala wychwycić wiele nowych, interesujących informacji – może Twoja randka tak jak Ty nie lubi latać samolotem lub ma alergię na orzechy? 

Chociaż może to wydawać się trudne, unikaj sprawdzania telefonu. Najlepiej wycisz go i schowaj głęboko do torebki lub kieszeni. W danym momencie nic nie powinno być ważniejsze niż okazanie szacunku drugiej osobie. Zrelaksuj się i ciesz wspólnym czasem spędzonym na długo oczekiwanym spotkaniu. Powiadomienia z mediów społecznościowych mogą poczekać, podobnie, jak zdawanie relacji z randki znajomym.

Obserwuj i zbieraj informacje

Podczas pierwszej randki postaraj się zebrać jak najwięcej informacji. Nie chodzi tu oczywiście o śledzenie w mediach społecznościowych czy zadawanie niewygodnych pytań. Wiele cennych danych przynosi samo zachowanie drugiej osoby. Zaobserwuj, czy pojawiła się na czas, czy podczas rozmowy były poruszane tematy ostatniego związku, czy nadużywa alkoholu, czy zadaje niedyskretne pytania, a podczas rozmowy padają dwuznaczne propozycje.

Niewielu osobom długo udaje się ukrywać swoje zachowania i nawyki. Pamiętaj, że ludzie dość szybko pokazują prawdziwe oblicze. Jeśli zachowanie osoby już na pierwszej randce różni się od tego, w jaki sposób rozmawialiście online, w przyszłości mogą czekać Cię kolejne rozczarowania. Nie musisz tracić czasu na osoby, które nie spełniają oczekiwań. Nie łudź się także, że jesteś w stanie wpłynąć na zachowanie drugiej osoby i staniesz się bodźcem do zmiany.

Nie bój się odmówić

Bardzo możliwe, że już po kilku minutach uznasz, że druga osoba jest kompletnie inna, niż wydawało Ci się podczas rozmowy online. Możliwe, że zdjęcie wykorzystane na portalu randkowym nijak ma się do rzeczywistości. Druga osoba może okazać się dużo starsza lub młodsza, a co gorsze, od pierwszych zamienionych ze sobą zdań zachowywać się inaczej, niż podczas rozmowy online (bardziej wulgarnie, roszczeniowo lub po prostu niegrzecznie).

Sytuacje rodem z filmów, w których pierwsza randka okazuje się totalnym niewypałem, a Twoim marzeniem stanie się jak najszybsze zakończenie spotkania nie należą do rzadkości. Jeśli czujesz się niepewnie lub masz obawy, że może Ci coś grozić, jak najszybciej zakończ spotkanie pod byle pretekstem.

Randka jak ze snu

Nie brakuje jednak sytuacji, w których pierwsza randka jest jak ze snu. Wszystko idzie po waszej myśli, rozmowa płynie sama, a czas mija błyskawicznie. Wieczór może skończyć się na wiele sposobów, także w ten najbardziej upojny, a następnego dnia nie możesz się wrażeniu, że tak musi wyglądać miłość. Romantyczne prawda? Niestety, jedna randka to za mało, aby poznać drugą osobę. Podejdź do sprawy rozsądnie i nie staraj się idealizować drugiej osoby. Ciesz się na kolejne spotkanie, jednak pozostań sobą i uważnie obserwuj, jak Twój partner lub partnerka zachowuje się w różnych sytuacjach. Działaj powoli i ostrożnie i oceń, czy jest to ktoś, kogo chcesz lepiej poznać.

Czy jest szansa na drugą randkę?

Nie ma nic złego w ekscytowaniu się pierwszą randką. Ważne jednak, aby ekscytacja i nadzieje związane z daną osobą, nie przysłoniły tego, że będzie to wasze pierwsze, w dodatku krótkie spotkanie. Nie nastawiaj się, że po randce stanie się jasne, że jesteście dla siebie stworzeni. Nie planuj wspólnej przyszłości już pod dwugodzinnej rozmowie, nie mając pewności, co myśli o Tobie druga osoba.

W wielu przypadkach jasne sygnały potwierdzające, że coś jest na rzeczy następują już pod koniec spotkania. Jeśli Twoim zdaniem spotkanie przebiegło wyjątkowo pomyślnie, zapytaj pod koniec rozmowy co sądzi druga osoba i czy ma ochotę spotkać się ponownie. Z pewnością wyczujesz intencję partnera lub partnerki.

Jak szybko wysłać SMS-a po pierwszej randce?

Jeśli pod koniec spotkania nadal nie wiesz, na czym stoisz, nie wahaj się jeszcze tego samego napisać SMS-a opisując krótko swoje wrażenia. Czasy, w których kobieta powinna odczekać dwa dni przed odpisaniem na SMS-a, a mężczyzna zgrywać niedostępnego są już dawno za nami.

Nie otrzymujesz odpowiedzi? Niestety, prawdopodobnie druga osoba nie jest zainteresowana podtrzymaniem kontaktu. Nie staraj się szukać wymówek i usprawiedliwić braku wiadomości (np. zagubionym telefonem lub zbyt dużą ilością obowiązków). Czasami warto od razu przełknąć gorycz niepowodzenia i otworzyć się na nowe osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *