Miłość i związkiPrzewodniki po randkowaniuŻycie singla

Jak poderwać chłopaka i wzbudzić jego zainteresowanie?

Niech podniesie rękę ta dziewczyna lub kobieta, która nigdy nie zastanawiała się nad tym, jak poderwać chłopaka, który właśnie wpadł jej w oko. Czasy, w których to mężczyzna powinien zrobić pierwszy krok, dawno minęły. Wielu mężczyzn docenia inicjatywę kobiet, a chłopcy i panowie mogą czuć się wręcz wyróżnieni zainteresowaniem płci przeciwnej.

Zdecydowanie nie warto czekać, aż to chłopak zdecyduje się wykonać pierwszy krok. Przeznaczeniu czasami trzeba pomóc, ponieważ w życiu nie wszystko idzie tak łatwo i przewidywalnie, jak w romantycznym filmie. Co więcej, nie każdy mężczyzna jest skłonny szybko ujawnić swoje uczucia – panowie także mogą być nieśmiali.

Nie bez powodu coraz więcej kobiet zastanawia się, w jaki sposób dyskretnie zwrócić uwagę danego mężczyzny i dać mu do zrozumienia, że jest zainteresowana nawiązaniem bliższej znajomości. Pierwszy krok może wydawać się najtrudniejszy, dlatego zebraliśmy kilka sprawdzonych porad, jak poderwać chłopaka w zależności od sytuacji, w zgodzie ze swoim charakterem.

Jak poderwać chłopaka – przez Internet, na imprezie, w innej sytuacji?

Każda sytuacja jest dobra, aby nawiązać nowe znajomości. Słuchając opowieści już dobranych par, można jednak wyszczególnić kilka najpopularniejszych sposobów na podryw oraz sytuacji, w których udało im się znaleźć drugą połówkę. Warto skorzystać z tych doświadczeń i mieć oczy szeroko otwarte.

1. Podryw przez internet

Nie ma łatwiejszego sposobu na udany podryw niż skorzystanie z dobrodziejstw Internetu. To najprostszy sposób na nawiązanie i rozwijanie znajomości praktycznie bez wysiłku. Internet pomaga znieść wiele barier, w tym nieśmiałość jednej ze stron.

Można to zrobić na kilka sposobów:

  • sprawdzić, czy chłopak, który wpadł Ci w oko, posiada konto na portalu randkowym lub aplikacji randkowej. Jeśli tak, to sprawa jest prosta – można przesłać niewinną zaczepkę („oczko”, „lajka” itp.) lub przesunąć zdjęcie chłopaka w prawo i poczekać na dopasowanie.
  • dodać mężczyznę do znajomych lub obserwowanych w portalach społecznościowych, sprawdzić informację, jakie podaje o sobie na profilu i napisać wiadomość związaną np. z jego zainteresowaniami lub wydarzeniami, w których uczestniczył.
  • skorzystać z funkcji lokalizacji, którą posiada coraz więcej aplikacji randkowych – jeśli jakiś chłopak wpadł Ci w oko na koncercie lub w sklepie, możesz od razu go namierzyć w aplikacji, sprawdzając osoby dostępne w okolicy.

Jeśli jednak wolisz poznawanie się na żywo, sprawdź poniższe dwa sposoby na podryw.

2. Podryw na imprezie

To pomysł dla tych kobiet, które są odważne, pewne siebie i nie boją się ewentualnego odrzucenia. W końcu to nie nie tylko mężczyźni mogą prosić kobiety do tańca czy stawiać drinki. Ten sposób na podryw działa także w drugą stronę. Czasami wystarczy z uśmiechem podejść do samotnie stojącego mężczyzny na imprezie i zaprosić na wspólnego drinka.

Jeśli nie masz pomysłu, jak zacząć rozmowę, możesz docenić lub wręcz przeciwnie, ponarzekać na imprezę, ilość ludzi, głośną muzykę. Wspólne komentowanie sytuacji i znalezienie partnera do narzekania znacznie ułatwia rozmowę. Jeśli jednak podoba Ci się muzyka, wystrój sali lub serwowane drinki, bądź szczera i skieruj rozmowę na bardziej pozytywne tory, żeby nie wyjść na marudę,

3. Podryw na uśmiech

Czasami, aby poznać nową osobę, nie trzeba robić dużo więcej, niż posłać komuś szczery uśmiech. Jeśli dodatkowo podtrzymasz kontakt wzrokowy i zauważysz, że mężczyzna, który wpadł Ci w oko, wcale go nie unika, może być to dobry pretekst do rozpoczęcia rozmowy. Temat rozmowy warto dopasować do aktualnej sytuacji i tego, gdzie się znajdujecie. Jeśli chłopak będzie zainteresowany nawiązaniem z Tobą znajomości, z pewnością zadba o to, aby rozmowa się kleiła.

4- Podryw w pracy

Do podrywania kolegów z pracy należy podchodzić bardzo ostrożnie. Zażyłe znajomości mogą nie być dobrze widziane przez pracodawcę lub członków zespołu. Jeśli jednak nie masz problemu z zachowaniem dyskrecji i chcesz tylko wybadać grunt, możesz wykonać kilka subtelnych ruchów, które pomogą Ci zwrócić na siebie uwagę chłopaka, który wpadł Ci w oko.

Jeśli zajmujecie się podobnymi rzeczami, możesz poprosić go o pomoc – czy to z obsługą Excela, czy z podniesieniem danej rzeczy, zapytać o zdanie w kwestii obsługi klienta lub dopytać o szczegóły firmowego spotkania. Jeśli wiesz, że chłopak bierze udział w jakimś projekcie, nie wahaj się do niego zgłosić. Możesz też po prostu zagadać do niego np. w biurowej kuchni przy robieniu kawy.

Podtrzymanie zainteresowania – jak zrobić dobre wrażenie?

Gdy pierwsze lody zostaną przełamane, a rozmowa rozpoczęta, warto zrobić wszystko, aby podtrzymać dobre wrażenie. Dziewczyny, które ciągle przytakują chłopakowi, nie mają swojego zdania oraz poczucia humoru, będą cieszyć się zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem od tych, które nie boją się podkreślać swoich opinii i zawsze posiadają jakiś as w rękawie, w postaci ciekawych opowieści na temat swoich pasji lub aktualnych wydarzeń.

Jak poderwać chłopaka i podtrzymać rozmowę?

  • Nie bój się mówić o tym, co myślisz. Niekoniecznie szukaj kontrowersji już na pierwszym spotkaniu, ale jeśli uważasz, że praca księgowej wcale nie jest nudna, a nowy serial na Netflixie to prawdziwa klapa, nie obawiaj się o tym wspomnieć.

  • Dziel się swoją wiedzą. Wiesz, że gdzie podają najlepszą kawę, kiedy odbywają się ciekawe wydarzenia w mieście lub jak kupić tańszy bilet lotniczy? Nigdy nie wiesz, jakie informacje mogą zaimponować nowo poznanemu chłopakowi.

  • Zapytaj o pracę. Nie brakuje osób, które chętnie opowiadają o swojej pracy – w pozytywnym lub negatywnym kontekście. Możesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat zawodu, który wykonuje chłopak, przytoczyć historię znajomych, którzy również się tym zajmują lub wypytać o szczegóły codziennych obowiązków.

  • Wspomnij o książce, filmie, płycie. Jeśli wiesz, że chłopak lubi czytać lub słucha określonej muzyki, zapytaj go o rekomendacje. Możesz też spróbować dowiedzieć się, jakie seriale ostatnio oglądał lub jakie gry wideo poleca.

  • Porozmawiaj o sporcie. Jeśli wiesz, co nieco o piłce nożnej lub innym sporcie, który może pasjonować chłopaka, z którym rozmawiasz, nie bój się wyrazić swojego zdania lub dopytać o jego przewidywania wyniku kolejnego meczu.

  • Powiedz komplement. Możesz pochwalić zapach, jakiego używa chłopak, jego outfit, znajomość danego tematu lub osiągnięcia w pracy. Doceń też jego kulturę osobistą, umiejętność słuchania lub drobne gesty, których może on sam nie zauważa.

Wytocz największe działa i poproś o pomoc

Jeśli dasz szansę chłopakowi na to, aby się przy Tobie wykazał, z pewnością będzie to okazja do dalszej rozmowy, a nawet zaproponowania rewanżu. Pomoc nie musi być spektakularna jak wymiana koła w samochodzie czy uratowanie przed niebezpieczeństwem. Czasami wystarczy poprosić o wytłumaczenie, jak działa sprzęt na siłowni, wskazanie drogi lub pomoc w tworzeniu raportu w pracy.

Na pewno wiesz już, jak poderwać chłopaka!

Po lekturze tego poradnika wiesz już, że podrywanie chłopaków wcale nie jest trudne. Najważniejsze to być sobą i czekać na odpowiednią okazję, aby rozpocząć rozmowę. Warto dać się zauważyć, a jeśli mężczyzna, który wpadł Ci w oko, zwróci na Ciebie uwagę, z pewnością postara się o to, aby kontynuować tę znajomość.

 

Bądź przygotowana i przed rozpoczęciem podrywu zdobądź jak najwięcej informacji o drugiej osobie – jego zainteresowaniach, sposobach spędzania wolnego czasu czy ewentualnej wspólnej grupie znajomych. To właśnie dzięki znajomym może być dużo łatwiej wkręcić się w rozmowę i przełamać pierwsze lody.

Nie zapominaj także o sile mediów społecznościowych i Internetu. Możesz z łatwością podtrzymać znajomość pisząc do chłopaka online, lub rozpocząć nową znajomość z osobami, które wpadły Ci w oko na portalach randkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *