Porady dotyczące randek online

Tinder czy Badoo

Co jest lepsze Tinder czy Badoo? Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawia się wiele osób, chcących rozpocząć przygodę w świecie randek online. Porównywanych jest wiele aspektów, jak na przykład to, czy Tinder jest płatny lub to, czy Badoo jest bezpieczną aplikacją randkową. Pod uwagę bierze się głównie te dwie aplikacje randkowe, ponieważ Badoo i Tinder są zdecydowanie najpopularniejszymi portalami randkowymi online, wybieranymi przez większość osób poszukujących miłości w Internecie.

Tinder i Badoo to randkowe aplikacje mobilne, które przypadną do gustu osobom poszukującym szybkich randek, prawdziwej miłości i nowych znajomości. W przypadku Tindera i Badoo sprawa jest o tyle prosta, że głównym sposobem dopasowania do siebie par jest obustronne polubienie swoich zdjęć. W obu aplikacjach nie poświęca się czasu na analizowanie cech charakteru, zainteresowań czy oczekiwań drugiej ze stron – na to przychodzi czas później.

Wielu nowych użytkowników martwi się tym, czy Tinder publikuje na Facebooku – nie każdy chce przecież informować świat o poszukiwaniu ranek w sieci. Jeśli zastanawiasz się, czy lepiej wybrać Badoo, czy Tinder, oraz chcesz poznać wszystkie mocne i słabe strony obu opcji, koniecznie przeczytaj nasze porównanie tych dwóch aplikacji randkowych.

 • Portal randkowy Badoo powstał w 2006 roku, natomiast Tinder został po raz pierwszy uruchomiony w 2012 roku.

 • Z Badoo korzysta ponad 159 mln użytkowników na całym świecie, a z Tindera ponad 75 mln.

 • W Polsce z Badoo korzysta 3,59 mln użytkowników, a z Tindera 2,27 mln (grudzień 2021)

 • Tinder i Badoo działają przez aplikację mobilną na iOS i Androida oraz przez przeglądarkę.

Co wybrać: Tinder czy Badoo?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór między Tinderem a Badoo może być trudny. Obie aplikacje randkowe są do siebie bardzo podobne pod względem sposobu działania – najważniejsze jest tu pierwsze wrażenie oraz lokalizacja drugiej osoby. Swoje zainteresowanie wyraża się jednym ruchem ręki i polubieniem danego zdjęcia. Jeśli obie strony polubią swoje zdjęcie, następuje dopasowanie i można rozpocząć rozmowę, a następnie umówić się na spotkanie.

Przed wyborem swojej docelowej aplikacji randkowej, niezależnie od tego, czy będzie to Tinder czy Badoo, warto poznać charakterystyczne cechy obu opcji.

Tinder – czy warto zakładać tu swoje konto?

Tinder to aplikacja randkowa, która w Polsce stała się wręcz synonimem dla szybkich randek online. Jest to nowoczesna aplikacja, która pozwala na łączenie osób, bazując na ich lokalizacji oraz wcześniej ustalonych preferencjach wieku i płci.

Tinder został założony w USA w 2012 roku i jest dostępny przez przeglądarkę internetową oraz aplikację mobilną (na Androida i iOS). Tinder to firma z misją, która angażuje się także w sprawy społeczne, prowadząc kampanie informacyjne i budując zaangażowanie wśród swoich odbiorców.

Tinder prężnie się rozwija – na początku był wykorzystywany wyłącznie to tzw. szybkich randek i niezobowiązujących spotkań. Przez lata liczba osób korzystających z Tindera gwałtownie rosła. Aplikacja jest obecnie wykorzystywana także do poszukiwań prawdziwej miłości przez singli i singielki z całego świata.

Tinder to świetna opcja dla nieśmiałych osób, które boją się nawiązywać nowe znajomości w tzw. realu. Zamiast tego oferuje prosty sposób na wyrażenie swojego zainteresowania przez przesunięcie zdjęcia w odpowiednią stronę.

Badoo – czy warto szukać tu swojej drugiej połówki?

badoo screenshot

Badoo to portal randkowy, który powstał nieco wcześniej niż Tinder, bo w 2006 roku. Badoo stawia na uczciwość i pozwala poznać się użytkownikom od swojej najlepszej, ale prawdziwej strony.

Ceni się tu szczerość od pierwszych chwil znajomości. Dzięki Badoo można pozostać sobą i wyrażać swoje potrzeby, aplikacja jest dobrym kompanem podczas podróży w poszukiwaniu miłości.

Badoo to aplikacja randkowa służąca nie tylko do umawiania się na randki. Jest też miejscem, w którym skupiają się osoby o różnych zainteresowaniach, potrzebach i poglądach. Jest ich już ponad 175 milionów na całym świecie.

Badoo jest popularne w Polsce i wielu innych krajach świata ze względu na swoją wszechstronność – jest świetnym narzędziem do nawiązywania nowych znajomości, poszukiwań miłości lub umawiania się na szybkie randki.

Badoo i Tinder: wersja darmowa i płatna subskrypcja

Korzystanie z najlepszych internetowych portali randkowych oraz aplikacji mobilnych do randek coraz rzadziej jest w pełni darmowe. Wielu operatorów wymaga od użytkowników opłacenia abonamentu na jeden lub kilka miesięcy. Dzięki temu możliwe jest odblokowanie podstawowych lub zaawansowanych funkcji.

Jeśli chodzi o obie aplikacje, ich ceny są dość porównywalne, jednak w Badoo istnieje możliwość wykupienia dożywotniego dostępu do wersji premium. Podczas zakupu opcji premium warto zwrócić uwagę na sposób pobierania płatności i unikać sytuacji, w której byłaby ona automatycznie ściągana z konta, bez wiedzy użytkownika.

Czy Tinder jest darmowy?

Jak wygląda płacenie za Tindera? W obu przypadkach można zupełnie za darmo założyć nowe konto, dodać zdjęcia oraz przeglądać określoną liczbę profili innych użytkowników. W zależności od portalu dostępne są jednak inne darmowe opcje.

Portal randkowy Tinder oferuje możliwość darmowego wysyłania wiadomości oraz przesuwanie w prawo do 50 profili innych użytkowników w czasie 12 godzin. Warto jednak rozważyć zakup abonamentu, aby uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji w Tinderze, takich jak:

 • usunięcie niechcianych reklam z aplikacji,
 • Tinder Passport, dzięki któremu można poznawać nowe osoby w innych krajach, na przykład przed podróżą,
 • Rewind, dzięki któremu można cofnąć polubienie danego zdjęcia (na przykład, jeśli z rozpędu przesunięto je w prawo).

Wybierając abonament Tinder Plus, można nie tylko skorzystać z funkcji cofnięcia decyzji co do polubienia profilu danej osoby. Ta opcja daje także możliwość przyznawania super lajków, ułatwia zmianę lokalizacji i daje nieskrępowany dostęp do lajkowania innych kont.

Jeszcze ciekawszą opcją płatnego Tindera jest Tinder Gold, czyli poszerzona wersja opcji Plus. Pozwala ona na przeglądanie, kto polubił nasze zdjęcie, a nie dostał od nas lajka. Co więcej, ta opcja pozwala na częstsze wyświetlanie profilu innym osobom.

Czy z Badoo można korzystać bez płacenia?

Badoo umożliwia darmowe założenie konta użytkownika i korzystanie z wielu podstawowych funkcji bez dodatkowych opłat. Oznacza to, że można bezpłatnie pisać do siebie, przesyłać filmy i zdjęcia i lajkować inne konta.

Badoo ułatwia nawiązywanie znajomości z osobami znajdującymi się w pobliżu oraz w dowolnym miejscu na świecie. Można zupełnie za darmo przeglądać profile innych oraz dawać polubienia ich zdjęciom. Jeśli nastąpi obustronne polubienie, Badoo oznaczy parę jako dopasowaną, a każda ze stron otrzyma stosowne powiadomienie.

Osoby, które chcą aktywować dodatkowe funkcje Badoo uzyskują dostęp na przykład do opcji:

 • Rise Up, w ramach której dany profil będzie pojawiał się w pierwszej kolejności innym osobom znajdującym się w tej samej lokalizacji,
 • pojawia się też możliwość nawiązania kontaktu z osobami, które wyraziły taką chęć, ale z jakiegoś powodu nie zostały połączone dopasowaniem.

Warto pamiętać, że nawet darmowa wersja Badoo pozwala nawiązywać nowe znajomości i aktywnie korzystać z aplikacji, chociaż z limitowaną ilością wysyłanych wiadomości i polubień.

Tinder czy Badoo: która aplikacja jest bezpieczniejsza?

Badoo i Tinder kładą duży nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa swoim użytkownikom. W Badoo każdy użytkownik już na początku określa swoje intencje i powód, dla którego chce korzystać z aplikacji. Dzięki funkcji czatu wideo można z łatwością przekonać się, czy po drugiej stronie znajduje się oczekiwana osoba.

Badoo weryfikuje także każdego użytkownika portalu, prosząc o zrobienie selfie z danym gestem. Każda osoba korzystająca z Badoo może też określić, kto może do niej wysyłać wiadomości oraz blokować niechciane profile. Mimo wdrożenia wielu opcji bezpieczeństwa w Badoo mogą nadal pojawiać się fałszywe i niezweryfikowane konta.

Tinder przez lata wdrożył wiele rozwiązań, mających poprawić bezpieczeństwo swoich użytkowników. Korzystanie z Tindera nie jest więc anonimowe, a wszelkie łamanie regulaminu serwisu może skończyć się zablokowaniem konta. Stosowana jest weryfikacja zdjęć lub czat na żywo, którego celem jest upewnienie się, że osoba na zdjęciach to prawdziwa osoba. Weryfikacja tożsamości w Tinderze to nowość, której celem jest zapobieganie nadużyciom i tworzeniu fałszywych profili.

Zalety Badoo

 1. Zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja randkowa w Polsce.

 2. Błyskawiczna i intuicyjna rejestracja konta w kilka sekund.

 3. Szybkie dopasowanie profili, dzięki lajkowaniu zdjęć.

 4. Możliwość rozmowy przez czat na żywo.

 5. Ustawienia pozwalające zadbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo.

 6. Wiele ciekawych funkcji, także darmowych, które pozwalają przenieść znajomość na wyższy poziom i poznawać jeszcze więcej osób.

 7. Intuicyjne oznaczanie preferencji co do płci lub wieku.

Zalety Tindera

 1. Druga najpopularniejsza aplikacja randkowa w Polsce.

 2. Jest dedykowana wszystkim osobom, poszukującym nowych znajomości – bez względu na to, czy w grę wchodzi prawdziwa miłość, czy jedynie Tinder ONS (One Night Stand, czyli spotkanie na jedną noc).

 3. Rejestracja i tworzenie profilu jest szybkie i intuicyjne, zarówno przez przeglądarkę, jak i przez aplikację mobilną.

 4. Istnieje możliwość połączenia Tindera ze swoim profilem na Facebooku.

 5. Szybkie poznawanie nowych osób, za pomocą przesunięcia zdjęcia i obustronnego dopasowania.

 6. Łatwe definiowane preferencji co do wieku lub płci poszukiwanych drugich połówek.

Tinder i Badoo to najpopularniejsze aplikacje randkowe w Polsce i na świecie

Smartfony to potężne narzędzia, które nie służą tylko do dzwonienia i sprawdzania wiadomości w Internecie, ale także do nawiązywania nowych znajomości. Aplikacje randkowe i portale z randkami online dają mnóstwo możliwości poszukiwania miłości lub szybkich randek, a także poszerzania swojego grona znajomych.

Obecnie coraz więcej par poznaje się właśnie przez Internet i o ile jeszcze kilka lat temu, ten sposób poszukiwania miłości wydawał się kontrowersyjny, a nawet niebezpieczny, obecnie stał się standardem dla młodego pokolenia. Kolejne lata tylko potwierdzały to, że osoby, które poznały się przez Internet, mogą z powodzeniem tworzyć stałe i szczęśliwe związki. 

Mamy nadzieję, że po lekturze tego porównania wiesz już, która z tych aplikacji randkowych, Tinder czy Badoo, jest dla Ciebie lepszym wyborem. Oba portale randkowe są do siebie dość podobne, jednak często liczą się niuanse oraz baza dostępnych użytkowników w Twojej lokalizacji. Na szczęście w obu przypadkach możesz przetestować te funkcjonalności zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *