Porady dotyczące randek online

8 pomysłów na ciekawą rozmowę na portalu randkowym

Pierwszy krok już za Tobą. Twoje konto na portalu randkowym zostało już zarejestrowane i prawdopodobnie masz już kontakt z kilkoma interesującymi osobami. Po początkowej fazie niepewności i zadawania standardowych pytań o rozmowa może skręcić w wielu kierunkach. Czasami konwersacje odbywają się przez wybrany serwis randkowy, innym razem przenoszą się do innych komunikatorów.

Zdarza się, że rozmowa idzie jak z płatka i może trwać godzinami. Innym razem coś ewidentnie idzie nie tak. Nie wiesz, od czego zacząć, jak kontynuować rozmowę, brakuje Ci tematów do podtrzymania znajomości. Warto zadbać o to, aby dobrze rozpoczęta znajomość rozwinęła się w kierunku jakiego oczekujesz. W tym poradniku podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów na prowadzenie wciągającej i interesującej konwersacji na portalu randkowym.

1. Zadaj otwarte pytanie

Czasami jedno pytanie może rozpocząć interesującą rozmowę. Proste pytanie, bez podtekstów z pewnością nie zniechęci drugiej osoby do kontynuowania znajomości. Czym są proste pytania – pewniaki? Oto kilka przykładów:

  • Dlaczego wybrałeś/aś tę aplikację randkową?
  • Jakie masz plany na wieczór / wakacje / weekend?
  • Jak wygląda Twój dzień?
  • Masz jakieś zwierzęta?

Odpowiedzi na powyższe i inne otwarte pytania raczej nie ograniczą się do jednego słowa, więc dopytanie o szczegóły lub opowiedzenie o własnych przemyśleniach, pasjach i codzienności to pomysł na dłuższą konwersację.

Dla kogo są otwarte pytania? Przydadzą się osobom, które dopiero rozpoczynają rozmowę, chcą lepiej poznać innego użytkownika portalu, nie czują się pewnie w zbyt humorystycznych pytaniach lub nie chcą poruszać osobistych kwestii.

2. Jeszcze raz przejrzyj profil randkowy

Wiele osób, które na poważnie podchodzi do nawiązywania relacji na portalach randkowych tworzy ciekawe i zawierające wiele szczegółów profile. Gdy zabraknie tematów do rozmowy raz jeszcze sprawdź, o jakich zainteresowaniach wspomina na swojej stronie druga osoba. Ciekawych informacji do rozmowy może dostarczyć także zdjęcie profilowe. Rozmawiasz z fanką kotów, graczem CS:GO lub miłośnikiem podróży? Jeśli macie wspólne doświadczenia i zainteresowania łatwiej jest podtrzymać rozmowę.

Zadawanie pytań ukierunkowanych na lepsze poznanie opinii drugiej osoby sprawia, że rozmówca czuje się doceniony i ważny. Nie musisz martwić się, że zadanie pytania o szczegół wspomniany przez Ciebie w profilu brzmi podejrzanie – jeśli dana osoba udostępniła coś na swoim profilu, prawdopodobnie chętnie o tym porozmawia.

3. Podziel się swoim sekretem

Nic tak nie łączy, jak wspólne sekrety. Nie chodzi tu oczywiście o dzielenie się kodami PIN, hasłami lub tajemnicami przyjaciół. Znacznie bardziej interesujące jest zdradzenie kilku ciekawostek na swój temat. Boisz się pająków? Zawsze śpisz z zapalonym światłem? Nie lubisz latać samolotem? Takie niewinne fakty na Twój temat mogą przełamać kolejne lody i nadać rozmowie tempa. Dzielenie się swoimi wstydliwymi sekretami nie jest oznaką słabości, ale zaufania, jakie pokładasz w drugiej osobie.

4. Co by było, gdyby…

Pytania hipotetyczne są doskonałym uzupełnieniem dialogu. Można wpleść je praktycznie wszędzie. Na przykład: A gdybyś jeszcze raz mógł w tym roku pojechać na urlop – wybrałbyś Włochy czy Grecję? lub Masz już dwa koty, a co powiedziałabyś na psa?

Kreatywność w wymyślaniu hipotetycznych pytań jest nieograniczona, a granica między spoufałością a niewinnym pytaniem jest bardzo cienka. Nie zalecamy nadużywania pytań hipotetycznych, gdyż ich zbyt duża ilość może stworzyć obraz osoby zbyt często pozostającej z głową w chmurach.

5. Zadaj bardziej osobiste pytanie

Jeśli początkowe zauroczenie rozmową wyraźnie wygasa, a konwersacja zaczyna tracić tempo, spróbuj zaryzykować zadając bardziej bezpośrednie pytanie. Z jednej strony nic nie ryzykujesz – możliwe, że jesteś o krok od urwania kontaktu z drugą osobą. Z drugiej strony możliwe, że rozpoczniesz zupełnie nowy rozdział waszej znajomości. Pamiętaj jednak, że bezpośredni nie znaczy nachalny.

To z pozoru ryzykowne pytanie brzmi: Czy mogę zapytać Cię o coś bardziej osobistego? Przygotowując grunt do rozmowy pokazujesz, że szanujesz granice drugiej osoby i nie chcesz wyjść na osobę wścibską i niegrzeczną. Samo osobiste pytanie nie musi być natarczywe. Przykładowe pytania to: Dlaczego zdecydowałeś/aś się do mnie odezwać?, Kiedy zakończył się Twój ostatni związek?, Czego oczekujesz od osoby poznanej na portalu randkowym? itp. Jeśli planujesz nawiązać z osobą bliższy kontakt, zacznij od podstaw.

6. Zaproponuj zmianę platformy

Może zdarzyć się, że prowadzenie rozmowy na konkretnej platformie jest po prostu niewygodne. Jeśli za każdym razem musisz logować się na stronie, aby sprawdzić czy masz nową wiadomość lub napisać odpowiedź, cały proces wydłuża się i nie jest możliwe wygodne kontynuowanie wcześniej rozpoczętego wątku.

Jeśli chcesz zachować ciągłość rozmowy i przy okazji korzystać z ulubionej aplikacji, zapytaj drugą osobę, czy ma coś przeciwko rozmowie np. przez WhatsApp lub Skype. Rozpoczęcie rozmowy na nowej platformie może sprawić, że wasza rozmowa nabierze tempa, opóźnienia spowodowane nieodczytaniem wiadomości przestaną być problemem. Przeniesienie rozmowy na bardziej osobiste kanały kontaktu to także kolejny krok w waszej znajomości i zachęta do wymieniania się spostrzeżeniami w dowolnym momencie.

7. Spróbuj czatu wideo

Rozmowa przez czat wideo może być dla niektórych użytkowników bardzo stresująca. Z drugiej strony nie ma lepszego sposobu na przekonanie się, czy po drugiej stronie ekranu siedzi dokładnie ta osoba, którą sobie wyobrażasz. Niektórzy stosują czat wideo, aby upewnić się, że nie mają do czynienia z oszustwem. Inni – chcą po prostu sprawdzić, czy rozmowa po prostu będzie się kleić.

Podczas rozmowy przez czat wideo można zastosować kilka wcześniej wspomnianych sztuczek, jednak najważniejsze to pozostać naturalnym i nastawić się na wysłuchanie tego, co druga osoba może mieć do powiedzenia. Czat wideo to także przedsmak tego, co czeka was podczas spotkania na żywo.

8. Zaplanuj spotkanie na żywo

Kiedy rozmowy online stały się dla was częścią codzienności i nie macie wątpliwości, że wasza relacja ma potencjał, zaproponuj spotkanie na żywo. Już samo planowanie spotkania i wyrażanie związanych z nim emocji może być doskonałym tematem do rozmowy na długie godziny. Zapytaj o preferencje drugiej osoby – czy preferuje spotkanie w restauracji, długi spacer, seans filmowy lub wizytę w teatrze? 

Upewnij się, że propozycja spotkania twarzą w twarz pojawi się w rozsądnym czasie, a wy będziecie czuć się komfortowo z myślą spotkania. Nie ma jednak idealnego momentu na przejście ze świata online to offline – każda relacja jest inna. Doskonałą podpowiedzią, że ta chwila właśnie nadeszła, mogą być długie godziny spędzone na interesujących i wciągających rozmowach. Szanse, że powtórzy się to podczas spotkania na żywo są ogromne!

Interesująca rozmowa online to dobry znak na przyszłość

Nie mamy wątpliwości, że wielu osobom prowadzenie rozmowy z nieznajomym nie przysparza żadnych trudności. Jeśli nie należysz do tej grupy, która potrafi odnaleźć się w konwersacji z nowymi osobami poznanymi online, skorzystaj z naszych sprawdzonych wskazówek. Przekonaj się, że poznanie odpowiedniego towarzysza do rozmowy nie wymaga stosowania żadnych sztuczek i wbrew pozorom jest niezwykle prosta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *