Porady dotyczące randek online

Jak stworzyć atrakcyjny profil na stronę randkową?

Efekt pierwszego wrażenia to jedna z tych rzeczy, która w ułamku sekundy pozwala określić czy nowo poznana osoba przypadła nam do gustu. W świecie online na przyciągnięcie uwagi nowych osób mamy znacznie mniej czasu niż podczas kontaktu fizycznego – o zainteresowanie i uwagę walczą przecież tysiące profili. Wiele osób korzystających z portali randkowych ma podobne cechy wyglądu i zainteresowania – jak wyróżnić się w tłumie? Odpowiedzią jest skuteczny i wpadający w oko profil randkowy, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Jak przygotować atrakcyjny profil na stronie randkowej, który pomoże przyciągnąć uwagę innych użytkowników? Sprawdź nasz poradnik dotyczący zakładania perfekcyjnego profilu randkowego online.

Zakładanie profilu randkowego w pigułce

Najważniejsza jest szczerość i prostota

Profil randkowy powinien przede wszystkim zaintrygować i zachęcić do lepszego poznania drugiej osoby. Nie musi przedstawiać całej historii życia lub mało znaczących faktów. Zamieszczanie nieprawdziwych informacji o sobie jest bezcelowe – odkrycie prawdy może prowadzić do rozczarowań.

Idealny profil randkowy nie istnieje

Nikt nie stworzył jeszcze takiego profilu randkowego, który przypadłby do gustu wszystkim użytkownikom. Nie taki jest również cel korzystania z portali randkowych online. Twój profil ma przede wszystkim przyciągać takie osoby, które naprawdę chcesz poznać.

Otwórz się na nowe

Twój profil może zaintrygować kogoś, kto wbrew pozorom nie pasuje do Twoich wcześniej założonych kryteriów. Otwórz się na osoby, które w pierwszej chwili nie byłyby brane pod uwagę. Możesz się pozytywnie zaskoczyć!

Przyciągająca nazwa użytkownika

Zabawna, romantyczna, intrygująca czy zwyczajna? Nazwy użytkownika mówią wiele o ich właścicielach. Nazwa profilu to obok zdjęcia jedna z pierwszych rzeczy, która zwraca uwagę drugiej osoby. Dobra nazwa profilu powinna:

  • być łatwa do zapamiętania,
  • zdradzać co nieco o użytkowniku.
  • być pozbawiona dziecinnych, nieprzyzwoitych wtrąceń.

Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim danym osobowym, nie podawaj swojego pełnego imienia i nazwiska lub innych informacji umożliwiających identyfikację. Często dozwolone jest korzystanie ze znaków specjalnych, np. “@” lub “&”, postaraj się jednak ich nie nadużywać.

Jeśli traktujesz serwisy randkowe na poważnie i chcesz znaleźć drugą połówkę, która myśli podobnie do Ciebie, unikaj wybierania loginów nacechowanych seksualnie, wulgarnych lub infantylnych.

Zdjęcie to najlepsza wizytówka

Chcesz poznać wartościową osobę? Zapomnij o selfie w łazienkowym lustrze, ustach złożonych w dziubek, zdjęciach z imprezy suto zakrapianej alkoholem lub na tle drogiego samochodu. Nie korzystaj z filtrów, które zmienią rysy Twojej twarzy, odejmą Ci 20 lat lub dodadzą kocie uszy.

Wybieraj zdjęcia na przyjemnym dla oka tle, na których uśmiechasz się do obiektywu. Możesz też zadbać o nutkę tajemniczości – zdjęcie powinno robić pozytywne wrażenie i nakłonić przeglądających do zapoznania się z innymi informacjami o Tobie.

Krótki, ale treściwy nagłówek

Nagłówek to miejsce, dzięki któremu możesz przedstawić się innym użytkownikom i zadbać o pierwsze, pisemne wrażenie (zdjęcie to wizualne dopełnienie Twojego profilu). Zadbaj o to, aby kilka słów wstępu stało się skutecznym haczykiem, dzięki któremu jak najwięcej osób będzie chciało dowiedzieć się o Tobie nieco więcej.

Co powinien zawierać nagłówek, aby łatwo wyróżnił się wśród innych profili? Oto kilka propozycji.

1. Przemyślany cytat

Nie każdy, kto korzysta z serwisu randkowego lubi pisać o sobie. Czasami trudno jest ubrać w słowa swoje przemyślenia, zainteresowania lub cechy charakteru. Z pomocą przychodzą cytaty, które odpowiednio dobrane, mogą pomóc w zaproszeniu innych do własnego świata. Wybór odpowiedniego cytatu nie zawsze jest łatwy.

Unikaj cytatów, które są najbardziej powielane przez innych lub nie wnoszą nic nowego. Zwroty typu „jestem, jaki jestem”, carpe diem”, czy grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne idą tam, gdzie chcą” to jedynie zmarnowane miejsce i frazesy, które nie wzbudzają większego zainteresowania.

Zacytuj fragment ulubionego wiersza lub piosenki, jeśli lubisz ciężką pracę i uparcie dążysz do celu, wybierz cytat znanej osoby, który odzwierciedla Twoje przekonania. Coś dla siebie znajdą także osoby wierzące, ceniące życie rodzinne, kochające podróże i wyzwania. Cytat powinien być rozważny, przemyślany i nasuwający konkretne skojarzenia. Niech odzwierciedla Twoje własne spojrzenia na życie i przyciąga ludzi o podobnych poglądach.

2. Kilka słów od siebie

Czasami kilka samodzielnie napisanych słów może powiedzieć o użytkowniku więcej niż najpiękniejszy cytat. To jednak opcja dla osób, które czują się pewnie w słowie pisanym, pozwala podkreślić swoje poczucie humoru i zachęcić do rozpoczęcia rozmowy. 

3. Bezpośredni komunikat

Napisanie kilku bezpośrednich i konkretnych słów jest najlepszym wyborem dla osób, które wiedzą czego szukają w serwisie randkowym. Czasem zwroty takie jak: Jestem Julia i szukam prawdziwej miłości” lub „Cześć, jestem Janek i lubię chodzić po górach” potrafią zaintrygować nowe osoby do napisania kilku słów i zadawania dodatkowych pytań.

Można też w kilku słowach określić cechy wymarzonej drugiej połówki: „Miłośniczka opery poszukuje kogoś, z kim będzie mogła spędzić wieczór słuchając ulubionej arii” lub „Szukam partnerki, z którą ruszę w Europę szlakiem muzycznych festiwali”. W tym przypadku wygrywa prostota i konkretne wymagania względem drugiej osoby.

Więcej szczegółów o sobie

Nazwa użytkownika i wstęp to krótkie podsumowanie sylwetki użytkownika. Więcej interesujących informacji o sobie można dodać w kolejnej sekcji – nie jest to jednak miejsce na pisanie długiej autobiografii lub listy życzeń. Znacznie lepiej jest skorzystać z porad prawdziwych specjalistów w dziedzinie reklamy i marketingu. Profil randkowy jest w końcu niczym innym jak sposobem na jak najlepsze zareklamowanie własnej osoby!

Pamiętając o tym, aby unikać podawania nieznajomym wrażliwych danych osobowych, warto uwzględnić w swoim profilu następujące elementy:

  • wiek, płeć, region zamieszkania,
  • wykształcenie lub zawód,
  • sposoby na spędzanie wolnego czasu,
  • cechy idealnego partnera.

Dobrym pomysłem jest postawienie na jakość informacji, a nie na ich ilość. Kilka zdań doprawionych poczuciem humoru lub nieco tajemniczych, podsycających zainteresowanie to klucz do uzyskania sporej ilości wiadomości. Unikaj także ogólnych i nic niewnoszących informacji, takich jak słuchanie muzyki”, czytanie książek”, podróże”. Znacznie lepiej jest dodać gatunek słuchanej muzyki, ulubionego autora książek lub odwiedzony kraj, do którego najchętniej wracasz.

Na koniec nie zapomnij o zachęceniu wszystkich niezdecydowanych do nawiązania z Tobą kontaktu. Opisz preferowaną metodę kontaktu i zapewnij o szybkiej odpowiedzi.

Czego należy unikać?

Wiesz już, jakie informacje warto umieścić w swoim profilu. Są jednak i takie kwestie, których zdecydowanie należy unikać, aby nie zniechęcić nowych osób do nawiązania kontaktu.

  • Unikaj wulgaryzmów i błędów ortograficznych. Wszystkie teksty, które umieszczasz na swoim profilu powinny być napisane poprawną polszczyzną. Nic tak bardzo nie zniechęca to kliknięcia w profil niż wulgaryzmy – unikaj ich za wszelką cenę.

  • Pisz tylko prawdę. Każde kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw. Piszesz, że kochasz podróże, a preferujesz spędzanie czasu w ogrodzie? Twój styl życia najlepiej odzwierciedla Twoje przyzwyczajenia i preferencje.

  • Okaż nieco pokory. Postaraj się, aby Twój profil nie podkreślał cech, których nie masz lub które nie są Twoją mocną stroną. Zarozumiałość i zbyt duża pewność siebie nie jest wyznacznikiem atrakcyjności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *