Swatka 
Recenzja 2024

Swatka screenshot
0
3.6/5
Łatwa obsługa
4/5
Funkcje
3/5
Zaangażowanie
4/5
Profesjonalizm
4/5
Cena
3/5

Single i singielki z całej Polski

Ponad 710 tysięcy użytkowników

Osoby w wieku od 18 do 80 lat

Ten artykuł zawiera linki afiliacyjne

Nasza recenzja serwisu
Swatka

Swatka to polski portal randkowy, który skupia się na łączeniu w pary samotnych Polaków i Polek. Twórcy serwisu postanowili maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje Internet. Platforma jest tworzona przez wielu specjalistów, którzy od lat działają w branży randek online. 

Inspiracją do powstania serwisu randkowego Swatka było umożliwienie singielkom i singlom z różnych części Polski łatwiejsze poznawanie innych osób o podobnych zainteresowaniach, poglądach czy cechach. Twórcy Swatki nie byli usatysfakcjonowani ówczesną ofertą serwisów randkowych. Postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć miejsce, w którym każdy, kto nie chce lub nie ma odwagi szukać miłości w sposób tradycyjny, będzie mógł spróbować swoich sił i poznawać nowych ludzi z różnych zakątków Polski. 

Swatka to serwis randkowy stworzony przez ekspertów. Wykorzystują oni swoje doświadczenie nabyte podczas tworzenia innego, równie popularnego portalu randkowego dla Polaków, singli i singielek mieszkających za granicami naszego kraju. Tworząc portal Swatka wykorzystano sprawdzone pomysły i zaimplementowano nowe rozwiązania. Dzięki temu cała platforma, pomimo swojego zaawansowania jest prosta w obsłudze i oferuje wiele przydatnych narzędzi. Twórcy portalu Swatka podkreślają bezpieczeństwo, jakie ma zagwarantowane każdy użytkownik portalu. Pracownicy dokładają wszelkich starań, aby ręcznie sprawdzać wiarygodność nowych profili, usuwając podejrzane i fałszywe konta.

Swatka to wyjątkowy serwis randkowy, który posiada swoje charakterystyczne cechy odróżniające go od innych, podobnych portali. Chcesz je poznać? Czytaj dalej i odkryj zalety i wady witryny Swatka.

Spis treści

Plusy

darmowa i szybka rejestracja

test dopasowania

ręczne sprawdzanie wiarygodności profili

Minusy

staromodny wygląd strony

wysoka cena abonamentu premium

brak szybkich opcji płatności

Ceny w Swatka?

 

1 MIESIĄC

Miesięcznie: 59,90 zł
Razem: 59,90 zł

 

6 MIESIĘCY

Miesięcznie: 23,17 zł
Razem: 139,00 zł

 

12 MIESIĘCY

Miesięcznie: 13,25 zł
Razem: 159,00 zł

Rejestracja nowego profilu na stronie Swatka

Jak podkreślają twórcy serwisu Swatka, rejestracja nowego konta użytkownika trwa zaledwie 25 sekund. To doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy chcą szybko i bez zbędnych formalności rozpocząć poszukiwanie drugiej połówki. Istnieje także inny sposób, aby błyskawicznie zarejestrować się w serwisie.

Klikając opcję „Zaloguj się przez Facebooka” można połączyć swoje konto w tym najpopularniejszym serwisie społecznościowym i przesłać niezbędne dane, za pomocą których automatycznie zostanie utworzony nowy profil.

Rejestracja nowego profilu na stronie Swatka

Wracając do standardowej rejestracji, w polu formularza wystarczy podać swoją płeć i datę urodzenia, a następnie wpisać adres e-mail, nazwę użytkownika oraz wybrać silne hasło. Na podany adres e-mail zostanie przesłany link weryfikacyjny, w który należy kliknąć, aby potwierdzić założenie nowego profilu.

Po zatwierdzeniu uzyskasz dostęp do kolejnego, tym razem opcjonalnego formularza, w którym możesz podać więcej informacji o sobie. Podaj swój wzrost, figurę, kolor włosów i oczu, stan cywilny, wykształcenie i zawód oraz stosunek do nałogów. Możesz także uściślić informacje o sobie, podając ulubione gatunki filmów, sposoby na spędzanie wolnego czasu, styl bycia czy wskazać kogo poszukujesz na portalu Swatka.

Rejestracja nowego profilu na stronie Swatka 2

Analiza użytkowników portalu

Na portalu randkowym Swatka znajdziesz profile Polek i Polaków z całego kraju. Ze względu na swój nieco staromodny projekt, może przyciągać więcej dorosłych i starszych singli, jednak twórcy serwisu podkreślają, że rejestrują się tu osoby w wieku od 18 do nawet 80 lat.

Analiza użytkowników portalu - Swatka

Zaletą bazy użytkowników na portalu Swatka jest różnorodność profili. Można tu znaleźć zarówno osoby szukające stałego związku, jak i takie, którym bardziej zależy na zawarciu przyjaźni lub związków bez zobowiązań. Dzięki zaznaczeniu odpowiednich filtrów w wyszukiwarce można szybciej znaleźć profile takich osób, z którymi chcesz nawiązać kontakt.

Proces dopasowywania partnerów

W przeciwieństwie do innych popularnych portali randkowych, w serwisie Swatka wypełnienie testu osobowości i uzyskiwanie automatycznych dopasowań innych profili jest dobrowolne. Po pomyślnej rejestracji i weryfikacji konta, w górnym menu znajdziesz przycisk „Test dopasowania”. To test psychologiczny zaprojektowany przez specjalistów od związków i terapii małżeństw, którego celem jest określenie profilu Twojej osobowości.

Proces dopasowywania partnerów - Swatka PL

Podczas testu odpowiesz na różne pytania, wskazując suwakiem swój stosunek do danej postawy. Na przykład na pytanie „Jeżeli mogę osiągnąć coś więcej w jakiejś sprawie, lecz wymaga to manipulacji to uciekam się do takich środków” możesz wybrać jedną z następujących odpowiedzi: całkowicie się nie zgadzam, raczej się nie zgadzam, trudno powiedzieć, raczej się zgadzam, całkowicie się zgadzam.

Dobór pytań nie jest przypadkowy, jednak w wielu przypadkach mogą one wydawać się podchwytliwe. Kluczem jest podawanie szczerych odpowiedzi. Cały test psychologiczny zawiera 50 pytań, dlatego na jego rozwiązanie warto przeznaczyć sobie co najmniej 10 minut. Po zakończeniu testu od razu zobaczysz listę profili z procentowym dopasowaniem. Najwyżej zobaczysz profile, z którymi warto skontaktować się w pierwszej kolejności.

Opcje kontaktu

Aby móc swobodnie nawiązać kontakt z innymi użytkownikami portalu randkowego Swatka, należy zakupić abonament Premium. Tylko w ten sposób można wysyłać i odbierać wiadomości od innych osób. Inną opcją abonamentu jest Premium + VIP, dzięki której możesz umożliwić osobom, które nie posiadają wykupionej opcji Premium kontakt z Tobą, poprzez dodanie ich do swojej osobistej listy VIP.

Darmowe opcje nawiązania rozmowy z innymi użytkownikami to głównie próby przyciągnięcia uwagi, na przykład poprzez wysyłanie i otrzymywanie prezentów (ikonek, buziaków, zaproszeń na kawę), sprawdzanie listy osób, które odwiedziły Twoje konto lub blokowanie niechcianych konwersacji. Te sposoby nie pozwalają jednak na zadawanie pytań oraz lepsze poznawanie drugiej strony.

Opcje kontaktu - Swatka

Odwiedzając profil innego użytkownika, po lewej stronie ekranu zobaczysz różne opcje rozpoczęcia rozmowy. Wśród nich znajduje się bezpośrednie wysłanie wiadomości, wysłanie uśmiechu, buziaka, podarowanie róży, zaproszenie na kawę lub przejażdżkę samochodem, podarowanie pierścienia lub dodanie danego profilu do listy VIP. Możesz też zafundować ulubionemu profilowi wersję Premium.

Aplikacja mobilna Swatka

Serwis z randkami online Swatka nie posiada dedykowanej aplikacji mobilnej. Nie oznacza to jednak, że nie możesz korzystać z witryny na swoim telefonie! Uruchom stronę swatka.pl wpisując jej adres w pasku przeglądarki. Na ekranie pojawi się funkcjonalna witryna mobilna, która jest podobna do tej, którą znasz z ekranu komputera. Otrzymujesz dostęp do wszystkich narzędzi i funkcji oferowanych przez Swatkę i możesz na bieżąco odpowiadać na wiadomości, przeszukiwać bazę użytkowników i aktywnie poszukiwać swojej drugiej połówki – bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

Nasza ocena

Swatka to serwis randkowy, który na pierwszy rzut oka może zniechęcać swoim nieco przestarzałym wyglądem strony. Co więcej, z bazy ponad 700 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, aktywnych pozostaje jedynie średnio kilkadziesiąt osób w danym momencie. Dużą zaletą portalu randkowego Swatka jest test psychologiczny stworzony przez ekspertów w dziedzinie związków i relacji. Skuteczność testu została potwierdzona naukowo, a pierwsze dopasowania są widoczne już w chwilę po zakończeniu wypełniania formularza.

Zniechęcać może także wysoka cena jednomiesięcznego abonamentu. Status Premium jest jednak niezbędny, jeśli chcesz aktywnie nawiązywać kontakt i wysyłać wiadomości do innych użytkowników. W bazie użytkowników serwisu online Swatka znajdziesz osoby w różnym wieku, od 18 do 80 roku życia, z różnych miast Polski.

Swatka logo
3.6/5

3,6

/5

Swatka logo
3.6/5

3,6

/5