Facebook Dating
Recenzja 2024

0
3.8/5
Łatwa obsługa
4/5
Funkcje
4/5
Zaangażowanie
2/5
Profesjonalizm
4/5
Cena
5/5

Ponad 500 tysięcy profili

Dla użytkowników Facebooka

Młodzi dorośli, w wieku do 30 lat

Ten artykuł zawiera linki afiliacyjne

Recenzja portalu randkowego Facebook Dating

Facebook Dating to kolejna usługa, która dołączyła do metaświata. Facebook Dating jest ściśle powiązany z aplikacją mobilną Facebook i stał się dostępny w Polsce w 2020 roku. Z tego serwisu randkowego można korzystać dopiero po pobraniu aplikacji natywnej Facebooka. Facebook Dating to jednak nie Facebook. Aby dołączyć do grona osób poszukujących miłości, należy najpierw założyć nowe konto – cały proces można przyspieszyć, pobierając dane z profilu na Facebooku, jednak nie jest to wymagane.

Nie musisz też obawiać się, że Twoi znajomi dowiedzą się, że korzystasz z serwisu randkowego lub poszukujesz drugiej połówki. Twoi znajomi nie zobaczą Twojego profilu w Facebook Dating. Jakakolwiek aktywność w Facebook Dating nie jest wyświetlana na ścianie Facebooka. Rozmowy z użytkownikami serwisu randkowego są prowadzone na czacie, który nie jest połączony z Messengerem.

Jeśli jednak zdecydujesz się na usunięcie konta na Facebooku, Twoje konto w Facebook Dating także zostanie usunięte. Nie działa to jednak odwrotnie. Jeśli znajdziesz już swoją miłość lub zechcesz usunąć konto na Facebook Dating, nie wpłynie to na Twój profil na Facebooku.

Czy Facebook Dating to coś dla Ciebie? Przekonaj się zagłębiając się w naszą recenzję aplikacji – poznaj jej mocne i słabe strony!

Spis treści

Plusy

dostępna przez aplikację Facebooka

darmowa aplikacja mobilna

integracja z danymi z Facebooka i Instagrama

dopasowania na podstawie lokalizacji i aktywności na Facebooku

znajomi z Facebooka nie dowiedzą się o randkowaniu

Minusy

nie są dostępne dla wszystkich użytkowników

tylko za pomocą aplikacji mobilnej

Ceny Facebook Dating?

Korzystanie z Facebook Dating jest darmowe. Nie ma tu żadnej subskrypcji Premium do wykupienia.

Rejestracja nowego konta w aplikacji Facebook Dating

Zakładanie nowego profilu w aplikacji Facebook Dating jest możliwe dopiero po pobraniu aplikacji Facebook i wybrania opcji Facebook Dating. Pierwszym krokiem jest włączenie usługi lokalizacji na Facebooku.

Później, po wybraniu przycisku „Rozpocznij”, można wypełniać kolejne pola formularza, odpowiadając na zadane przez portal pytania. Niektóre z nich możesz pominąć. Aby przyspieszyć proces, możesz sprawdzić, jak będzie wyglądał Twój profil, jeśli dodasz do niego swoje dane zaciągnięte bezpośrednio z serwisu Facebook. Możesz też wypełnić swój profil ręcznie.

Ważnym elementem zakładania konta jest podanie swojej płci lub tej płci, z którą się utożsamiasz, a także wskazanie płci osoby, której szukasz. Do swojego profilu możesz dodać opcjonalne informacje, dotyczące Twojego zawodu, wykształcenia, stylu życia lub przekonań. Dodatkowo do konta możesz dołączyć do 12 zdjęć.

Analiza użytkowników portalu

Facebook Dating nie jest jeszcze popularną opcją randkowania online w Polsce, dlatego korzysta z niej niewielu użytkowników. Często konta są tworzone na próbę, a później osoby wykazują brak aktywności. Według obserwacji, z Facebook Dating korzystają osoby młode, do 30. roku życia, które poszukują szybkich randek. Są to głównie mieszkańcy dużych miast. Z Facebook Dating korzysta w Polsce więcej mężczyzn niż kobiet.

Proces dopasowywania partnerów

Dopasowanie w aplikacji Facebook Dating następuje na podstawie pierwotnie wybranych kryteriów. Swoje własne preferencje można zmienić w sekcji „Idealne dopasowanie”. Po wybraniu interesujących opcji można też zaznaczyć, która z nich jest wyjątkowo dla Ciebie ważna – służy do tego funkcja „To jest silna preferencja”.

Możesz także, w trosce o swoją prywatność, wyłączyć opcję poznawania znajomych swoich znajomych, lub wręcz przeciwnie, skorzystać z tej opcji, aby otrzymać jeszcze więcej opcji kontaktu. Niektóre profile posiadają także opcję „Swobodnego dopasowania”, która pozwala na otrzymywanie propozycji osób do rozmowy także z miejscowości innych niż ta, w której mieszkasz. Możesz wybrać maksymalnie dwie dodatkowe lokalizacje swobodnego dopasowania. Facebook Dating wykorzystuje usługę lokalizacji, aby sugerować użytkownikom dopasowania, bazując na wcześniej zdefiniowanych preferencjach odległości, w jakich powinny znajdować się inni użytkownicy.

Inne narzędzia, jakie wykorzystuje Facebook Dating to wykorzystywanie Twojej aktywności na Facebooku oraz aktywności innych użytkowników aplikacji. Dzięki temu kolejne dopasowania mogą być bardziej precyzyjne i obejmować także podobne grupy na Facebooku, do których należycie, wydarzenia (przeszłe i nadchodzące), w których uczestniczyliście, a także informacje z Waszych profili – miejsce zamieszkania lub ukończenia szkoły.

Kolejną funkcją jest „Lista sympatii”. W tej opcji można dodać do listy 9 profili osób, które znajdują się na liście Twoich znajomych na Facebooku lub są Twoimi obserwatorami na Instagramie. Twoje dane zostaną ujawnione dopiero wtedy, gdy ta osoba dołączy do Facebook Dating i także doda Cię do swojej listy.

Opcje kontaktu

Kontakt z innymi użytkownikami Facebook Dating można nawiązać na wiele sposobów. Najłatwiejszym z nich jest po prostu polajkowanie zdjęcia drugiej osoby lub przesłania jej wiadomości. Następnie poczekaj, aż dana osoba odpowie. Dopiero wtedy pojawi się możliwość, przesłania jej kolejnej wiadomości. Uwaga – te konwersacje nie są widoczne w aplikacji Messenger.

Użytkownicy mogą także komunikować się na inne sposoby. Ciekawymi opcjami jest możliwość rozmowy przez czat wideo (wirtualne randki), randki audio, możliwość powrotu do wcześniej odrzuconych profili i danie im drugiej szansy i losowe dopasowanie bez uwzględniania wcześniej wybranych kryteriów.

Aplikacja mobilna Facebook Dating

Korzystanie z usługi Facebook Dating jest możliwe wyłącznie po pobraniu na swoje urządzenie mobilne aplikacji Facebook. Jest ona dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym iOS oraz Android. Nie trzeba pobierać żadnej dodatkowej aplikacji. Istotnym elementem, który jest wymagany do uzyskania dostępu do aplikacji, jest udostępnienie swoich danych o lokalizacji. Tę opcję możesz później ograniczyć w ustawieniach prywatności tak, aby nie udostępniać danych o sobie zbyt wielu osobom.

Do aplikacji randkowej można dołączyć także swoje relacje z Instagrama, a także uzupełnić konto na portalu zaciągając automatyczne dane z Facebooka. Aplikacja mobilna działa niezależnie od Messengera, jednak nie ma możliwości uruchomienia jej poprzez przeglądarkę na komputerze.

Nasza ocena aplikacji Facebook Dating

Facebook Dating to doskonała opcja dla wszystkich, którzy chcą randkować mobilnie zupełnie za darmo. Plusem tej aplikacji jest możliwość wykorzystania już posiadanej aplikacji Facebook. Na platformie nie wyświetlają się żadne reklamy, nie trzeba też wykupywać żadnych dodatkowych opcji. Tworzenie konta zajmuje tylko chwilę i jest ono niewidoczne dla znajomych na Facebooku. Dużo trudniej jest tu założyć fałszywy profil.

Jak na razie Facebook Dating nie jest tak popularny, jak konkurencyjne aplikacje. Jego zaletą jest jednak możliwość tworzenia szczegółowych dopasowań na bazie aktywności na Facebooku oraz dokładnej lokalizacji. To z pewnością aplikacja randkowa, która ma potencjał, a liczba jej użytkowników przybywa. Warto mieć ją na oku.

Facebook Dating logo
3.8/5

3.8

/5

Facebook Dating logo
3.8/5

3.8

/5